9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

GSL Proje ve Satış Mühendislerinden Alperen Diler, Moxa Certified Trainer Oldu

endüstriyel network eğitimi,moxa certified trainer endüstriyel network eğitimi
26-29 Kasım tarihlerinde Almanya’da Moxa Technical College tarafından düzenlenen “Train-the-Trainer” (Eğitimcinin Eğitimi) etkinliğini başarıyla tamamlayan Alperen Diler, Moxa sertifikalı endüstriyel network eğitimi verme yetkisine sahip oldu. Böylece Alperen Diler, GSL’nin ilk “Moxa Certified Trainer”ı oldu. Diler, Ekim ayında ise ileri düzey endüstriyel ağ eğitimlerini tamamlayarak “Moxa Certified Engineer” unvanını almıştı. 
 

Mühendisler tarafından yine mühendislere yönelik geliştirilen uygulamalı sertifikali endüstriyel network eğitimi, endüstriyel ağ uygulamalarında sahadaki personelin kabiliyetini artırmayı hedefliyor. Endüstriyel network eğitimi alanlara gerekli yetkinliği kazandırmak için eğitim konuları temel Ethernet ağ eğitiminden ileri seviye ağ tasarımı, işletim ve bakımına birçok kritik konuyu ele alıyor. IPAcademy onayı ve Continuing Professional Development (CPD) akreditasyonuna da sahip olan, Moxa’nın sertifikalı mühendis eğitimleri şöyle:

Moxa'dan Sertifikalı Endüstriyel Network Eğitimi İçeriği

endüstriyel network eğitimi

IES-F1 – Industrial Ethernet Foundations: Endüstriyel Ethernet’in temelleri, Ethernet ağlarına genel bakış, TCP/IP protokolü ve ilgili teknolojiler.
IES-L2 – Simple Network Design: Moxa ürünleri üzerinden temel ağ tasarımı: layer 2 ağlar, yedeklilik, yönetim.
IES-OM – Operations and Maintenance: Moxa’nın ağ yönetim yazılımı MXstudio ve diğer araçları kullanarak endüstriyel ağların işletim ve bakımı

moxa certified trainer
Yukarıdaki ​üç endüstriyel network eğitimi, bir ağ yöneticisi olmak için gerekli temeli oluştururken, Moxa’dan sertifika alacak mühendislerin aşağıdaki iki eğitimden birini daha tamamlaması gerekiyor:

IES-L3 – Advanced Network Design: Moxa ürünleri üzerinden ileri düzey ağ tasarımı: layer 3 ağlar, VLAN, yönlendirme (routing).
IES-W1 – Industrial WLAN Theory & Praxis: Moxa ürünleri üzerinden endüstriyel ortamlarda kablosuz yerel ağ (WLAN) tasarımı ve uygulaması.

IES-F1, IES-L2, IES-OM ve IES-L3 eğitimlerini başarıyla tamamlayan Alperen Diler, önümüzdeki dönemde GSL tarafından düzenlenecek endüstriyel ağ eğitimlerinde sertifikalı eğitmen olarak görev alacak. Bir “Moxa Training Center” olarak GSL tarafından düzenlenecek eğitimler, Türkiye’de endüstriyel haberleşme alanında çalışan veya çalışmak isteyen mühendislere bu alanda derinlemesine eğitim sunarak sertifika alma olanağı sağlayacak. 

Siz de sertifikalı endüstriyel network eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilir, ekibinizin yetkinliğini güçlendirmek için bize ulaşabilirsiniz: 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir