9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Robustel Cloud Manager Service (RCMS)

Robustel Cloud Manager Service veya kısa adıyla RCMS, nesnelerin interneti uygulamalarınızda Robustel router ve gateway ekipmanlarınızı, bu cihazlar üzerinden de uç cihazlarınızı kolayca buluta bağlamanızı sağlayan bir platformdur. RCMS ile nesneler, sahalar ve araçlar 4G/5G üzerinden aynı ağda yönetilebilir. 

RCMS’in sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve kolay alışma süreci, hızlı cihaz kurulumu ve kapsamlı cihaz yönetimi için tasarlanmıştır. Routerlarınıza her yerden VPN güveninde, kolayca erişmenizi, routerlarınızda konfigürasyon ve güncelleme yapabilmenizi sağlar. Kolayca uzaktan yönetim imkanı sunar. 

RCMS Stack opsiyonu, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti uygulamanıza yerel olarak esnek, güvenli ve maliyet etkin bağlantı sağlar. Veri toplama, depolama ve iletiminizin verimini artırır. 

Robustel'den Geliştirmelere Açık Yeni Bir Protokol Dönüşüm Platformu

Endüstriyel sistemler Modbus RTU, Modbus TCP, IEC104, MQTT gibi çok çeşitli protokoller kullanabiliyor. Bazı durumlarda sırf protokol dönüşümü için RTU kadar kapsamlı bir cihaz kullanmak gerekiyor. Robustel yıllar boyunca Modbus gibi eski tip endüstriyel protokolleri ve ekipmanları bulutta bulunan uygulama sunucularına bağlamaya yardımcı özel uygulamalar tasarlamıştır. 

Edge2Cloud (E2C) Robustel’in “RobustOS” işletim sistemi ile çalışabilen hem donanım hem de yazılım düzeyinde IoT Gateway işlevselliği sağlayan bir yazılım uygulamasıdır. Edge2Cloud, müşterilerin yeni ürünler geliştirirken hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmelerini sağlayan temelden kontrol merkezine kadar veri aktarabilen bir oluşumdur. 

RobustOS

Tüm Robustel Cihazlarının Temeli, Özelleştirilebilir İşletim Sistemi

RobustOS, Robustel’in özel cihaz işletim sistemidir. Linux Kernel üzerinden tamamen Robustel tarafından geliştirilmiş olan RobustOS, Robustel cihazları üzerinde hafif firmware ve uygulama geliştirmeye izin verir.

RobustOS ile kullanıcılar, firmware’e dokunmadan basit app’ler geliştirebilir, cihazların işlevselliğini kendi uygulamalarına göre artırabilir. Cihazları uzaktan yönetim için gerekli gördükleri iyileştirmeleri yapabilirler. 

uzaktan yönetim
uzaktan yönetim uzaktan yönetim

Robustel Cihazları için Hızlı Uygulama Kurulumu

Robustel’in “uygulama merkezi” APP Center, kullanıcıların herhangi bir RobustOS-etkin cihaza doğrudan yüklenebilecek uygulamalara erişimini sağlar. Böylece kullanıcılara ağ kenarında birçok IoT işlevine sahip cihazlar kazandırır.