9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb
robustel türkiye

Robustel Cloud Manager System (RCMS)

Uç Cihaz ve Makinelere Uzaktan Erişim ve Yönetim Platformu

makinelere uzaktan erişim

Robustel Cloud Manager Service veya kısa adıyla RCMS,  bulut üzerinden makinelere uzaktan erişim imkanı sunuyor. Nesnelerin interneti uygulamalarınızda Robustel router ve gateway ekipmanlarınızı, bu cihazlar üzerinden de uç cihazlarınızı kolayca buluta bağlamanızı sağlayan bir platformdur. RCMS ile nesneler, sahalar ve araçlar uydu bağlantısıyla aynı ağda yönetilebilir. 

RCMS’in sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve kolay alışma süreci, hızlı cihaz kurulumu ve kapsamlı cihaz yönetimi için tasarlanmıştır. Routerlarınıza her yerden VPN güveninde, kolayca erişmenizi, routerlarınızda konfigürasyon ve güncelleme yapabilmenizi sağlar.

Robustel’in Microsoft Azure server’ları üzerinden sağladığı bulut sunucu hizmeti veya yerel olarak kurulum (Stack) hizmeti şeklinde yararlanılabilir. RCMS, makinelere uzaktan erişim ile verilerinizi toplama, depolama ve iletmenin esnek, güvenli ve son derece hesaplı bir yolu olarak Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) uygulamanıza bağlantı sağlar. 

RCMS ile neler yapabilirim? Ne gibi seçenekleri mevcut? Cihazımı RCMS’e nasıl bağlarım? 
Tüm bu soruların cevaplarını aşağıdaki videolarımızda bulabilirsiniz.

RCMS’in Sunduğu Özellikler

makinelere uzaktan erişim

Yönetim Panoları

Ana gösterge panosu, alandaki tüm bağlı cihazlarınızın durumunu gösteren görsel bir genel bakış sunar. Bu gösterge panosu sayesinde, bağlı cihazlarınızın veri kullanımı, performansı ve maliyetinin anlık durumunu görebilirsiniz. Kullanıcılara farklı erişim seviyeleri ve yetkilendirmeler atayarak kullanıcı etkinliğini de yönetebilirsiniz.

makinelere uzaktan erişim makinelere uzaktan erişim

Sıfır Dokunuş Kurulum

Cihaz şablonları ve profilleri, kullanıcı müdahalesi olmadan Robustel cihazlarınızın tümünü anında uzaktan kurup yönetebilmenize olanak tanır. 

makinelere uzaktan erişim makinelere uzaktan erişim

Cihaz Denetimi

Ağ bağlantısı, cihaz durumu, sinyal kalitesi, veri kullanımı, paket kaybı ve daha fazlası hakkında raporlar ve uyarılar almak için cihazlarınızın performans parametrelerini ayarlayın. Cihaz denetimi, tek bir cihaz veya grup bazında geçmiş ve güncel veriler sağlar. Bu denetim araçları, işletim ortamını anlamanıza ve böylece olası problemleri ortaya çıkmadan önleyebilmenize yardımcı olur.

makinelere uzaktan erişim makinelere uzaktan erişim

SIM Kart Entegrasyonu​

Güçlü API entegrasyonlarını kullanarak dünyanın önde gelen SIM sağlayıcılarıyla entegre çalışır, SIM kartlarınızı tek bir arayüzden kontrol edebilmenizi ve denetleyebilmenizi sağlar. 

makinelere uzaktan erişim makinelere uzaktan erişim

Uzaktan Yönetim

Robustel Cloud Manager Service, çevrimiçi bir arayüzle, teknik destek talebine gerek kalmadan makinelere uzaktan erişim sağlayıp, cihazlarınızı uzaktan yöneterek sorun teşhis etmenizi ve sorun gidermenizi sağlar. Belirli bir cihazı veya tüm cihazlarınızı toplu olarak birkaç saniyede güncelleyebilir, uzaktan yapılandırabilir ve firmware’lerini yenileyebilirsiniz. Herhangi bir sorun olduğunda kaynağını anında, sahaya gitmeden tespit edebilirsiniz.

makinelere uzaktan erişim makinelere uzaktan erişim

RobustVPN

Robustel Cloud Manager Service, yeni nesil donanım tanımlı VPN çözümlerini cihaz setinize kazandır. RobustVPN, VPN bağlantılarını kurup denetlemeyi basitleştirir, OpenVPN gibi popüler VPN protokollerini rahatlıkla kullanabilmenizi sağlar. Tek VPN ile her yerden router, gateway ve uç cihaz gruplarına erişebilir, konfigürasyon ve güncellemelerini yapabilirsiniz. RobustVPN, VPN bağlantılarını kurup denetlemeyi basitleştirir, OpenVPN gibi popüler VPN protokollerini rahatlıkla kullanabilmenizi sağlar. Tek VPN ile her yerden router, gateway ve uç cihaz gruplarına ve makinelere uzaktan erişim sağlayıp, konfigürasyon ve güncellemelerini yapabilirsiniz.

RCMS Kullanılan Uygulamalara Örnekler

RCMS Paket Seçenekleri

Farklı RCMS paketlerini, ücretsiz veya şaşırtıcı derecede cüzi fiyatlara kullanabilirsiniz.
Üstelik, ilk kullanımda Robustel Cloud Manager Service Advanced paketini 3 ay boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.