9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

inSCADA, her türlü uygulamada etkili bir tesis izleme ve kontrol sistemi geliştirmek isteyen işletmelere yönelik tasarlanmış bir “SCADA / IIoT uygulaması geliştirme platformu”dur. Bu “geliştirme platformu” özelliği, her farklı uygulamaya tek tip bir çözümle yanıt vermek yerine her uygulamanın ihtiyacına özel çözüm sunuyor olmasını vurgular. Java programlama dili ile geliştirilmiş web tabanlı bu SCADA yazılımı, piyasadaki geleneksel çözümlerin sorunlarında sıkışan veya daha ılımlı öğrenme eğrisine sahip bir çözüm arayışında olan kullanıcılara yönelik tasarlanmıştır.

Neden inSCADA?

Uygulamalarınızı Gerçek Zamanlı Geliştirebilirsiniz

inSCADA platformu uygulamaları çalıştırmak için yayınlama (deploy) ve derleme (compile) operasyonlarına ihtiyaç duymaz. Tüm yapılandırma ve programlama faaliyetleri sistem çalışmaya devam ederken yapılır. Yapılandırma ve programlama girdileri güçlü doğrulama ve kısıtlama mekanizmalarından geçirilir. Yazılımın çökmesine sebep olabilecek yanlış yapılandırma ve programlama girdilerine izin vermez.

Takım Çalışmasını Kolaylaştırabilirsiniz

inSCADA, geliştirici ve kullanıcılarına aynı anda birden çok proje üzerinde geliştirme, izleme ve kontrol imkanı verir. Merkezi SCADA uygulamalarınızda, farklı her uzak lokasyondaki sistem ve tesislerinizi ayrı projeler olarak oluşturabilir, benzer sistem ve tesisleriniz için projelerinizi klonlayabilirsiniz. ​Chat desteği ile takım üyelerinizin platform üzerinde işbirliğini arttırabilirsiniz.

Rapor Oluşturmak İçin Beklemezsiniz

inSCADA, bir tesiste ihtiyaç duyulabilecek, saatlik bazda günlük, günlük bazda aylık ve aylık bazda yıllık raporları, hiçbir programlama ve derleme bilgisi gerektirmeden anında oluşturabilmenizi sağlar. Bunun yanı sıra en çok kullanılan Crystal Report, Jasper Report, Excel gibi raporlama araçlarına da izin verir.

Öngörülemez Ek Maliyetlerle Karşılaşmazsınız

inSCADA farklı ölçeklerde uygulamalara sahip kullanıcılara, ölçeklerine uygun lisanslama seçenekleri sunar. Lisanslamada I/O ve kullanıcı sayısı baz alınır. Yeni kullanıcı veya tag (I/O) eklendiğinde, ya da teknik desteğe ihtiyaç duyulduğunda astronomik ek masraflarla karşılaşılmaz. Önce uygulamanızı platformda geliştirip kullanım başlangıcında lisanslama yapabilirsiniz.

Entegrasyon Düşünmek Zorunda Kalmaz, Webden Erişebilirsiniz

​inSCADA RESTful bir uygulamadır. Uygulamaya özel geliştirme faaliyetleri ayrı bir IDE üzerinden değil, web arayüzünden gerçekleştirilebilir, inSCADA diğer uygulamalarınız ile (ERP, MES, EAM vs.) kolayca entegre olabilir. Bunun yanı sıra servis tabanlı bir alt yapıya ve servislerle yönetilebilir bir mekanizmaya sahiptir. inSCADA'da geliştiricinin yaptığı her operasyon bir servis çağrısıdır. Bu onu otomatik yönetilebilir bir uygulama haline getirir.

Gereksiz Veri Trafiğine Para Ödemezsiniz

Klasik sorgulama ile veri güncelleme, onlarca cihazdan binlerce değersiz verinin depolanmasına ve gereksiz ağ trafiğine sebep olabilir. Bu durum veri depolama ve hücresel iletim maliyetlerinizi artırır. inSCADA ise, klasik sorgulama ile veri güncelleme yöntemi olan “updating data by polling” dışında istisna ile veri güncelleme, “updating by exception” yöntemini de kullanır. Verileriniz değiştiğinde, belirlenen eşik değerlerinin dışına çıktığında veya tanımlanan herhangi bir olaya bağlı olarak kayıt ve güncelleme yapılır.

Hazır Cihaz Şablonlarını Kullanabilirsiniz

inSCADA, piyasada kullanılan birçok endüstriyel cihazın (Flow Computer, Gas Chromotograph, Protection Relay vb.) varsayılan haberleşme tablolarını hazır olarak barındırır. Cihazlarla iletişime geçmek için ihtiyacınız olanı seçmeniz yeterlidir. Standartların dışında yapılandırılmış cihazlar da kütüphaneye eklenebilir.

Verilerinizi QR Kod ile Güvenli Biçimde İletebilirsiniz

inSCADA, QR koduyla veri alışverişi yapabilir. Bu sayede operatörlerin belirli zamanlarda yerel olarak sürekli değiştirilmesi gereken bir takım set değerlerini hızlı ve güvenli bir biçimde değiştirerek yerel sisteme aktarılmasını sağlar. Böylece kullanıcılar bu tip operasyonları kısa sürede hatasız biçimde yapabilir.

Her Kullanımda Kod Düzenlemek Zorunda Kalmayın

Code2Form özelliğiyle inSCADA platformu içerisindeki "script expression"lara esnek yapılandırma formları oluşturabilirsiniz. Bu sayede her kullanımında tekrar kod düzenlemek zorunda kalmazsınız. Oluşturduğunuz form üzerinden parametreleri değiştirmeniz yeterli olur. Bu, geliştiriciler dışındaki düzenleyiciler için de daha kolay bir yöntemdir.

Uygulamalarınızın yönetiminde çaresiz kalmayın!

Yukarıda listelenen ve daha birçok avantajla inSCADA, her türlü sistemin SCADA sıkıntı ve ihtiyaçlarına çare sunuyor.

Endüstriyel sisteminizde inSCADA'nın avantajlarından faydalanmak ister misiniz?
inSCADA ile dijital dönüşümünüzü hemen başlatalım: