IIoT ile Artan Medya Dönüşüm İhtiyacına Pratik Çözüm

Ağa bağlanan cihaz sayısı son hızla artmaya devam ediyor. Statistica’nın son verilerine göre 2019 yılının sonunda 26,6 milyar cihazın internete bağlı olacağı öngörülüyor. Endüstriyel sektörde de paralel bir gelişme gözlenirken, bu durum endüstriyel ağların genişleyeceği ve çok farklı türlerde veri üreten cihazlar arasında karşılıklı iletişime daha da çok ihtiyaç duyulacağına işaret ediyor.

Veriler yalnızca farklı arayüzler üzerinden aktarılmakla kalmıyor, aynı zamanda uzun mesafelere de aktarılmak isteniyor. Seri-seri, seri-fiber, fieldbus-fiber ve Ethernet-fiber gibi çok farklı medya dönüşüm ihtiyacı, farklı tip cihazların haberleşmesi istendiğinde ortaya çıkabiliyor. Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) uygulamalarında medya dönüştürücülere yönelik talebin yakın gelecekte de artarak devam etmesi bekleniyor. 

Çok çeşitli medyayı dönüştürme ihtiyacına endüstriyel haberleşme donanımı üreticisi Moxa, sunduğu geniş medya dönüştürücü yelpazesi, ürünlerinin endüstriyel tasarımı, kolay ve esnek kurulumu ile cevap veriyor. 

Devamını okuyun…

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.