Petrol ve Doğal Gaz Uygulamalarında Digi TransPort WR31 Farkı

Amerikalı M2M ve IoT çözüm üreticisi Digi, geçtiğimiz aylarda analog I/O dahil ihtiyacınıza göre farklı ara yüz seçenekleri de destekleyen esnek, güvenilir bir 4G LTE router piyasaya sürdü. TransPort WR31 olarak adlandırılan cihaz, zorlu petrol ve doğal gaz SCADA uygulamalarına son derece elverişli bir çözüm getirecek.

Petrol ve doğal gaz üretim ve dağıtımında genellikle geçerli olan zorlu, uzak saha koşullarında sayaçlar, PLCler ve endüstriyel kontrol cihazlarının 4G bağlantısı için Digi TransPort WR31, ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor. Cihazlar daha yüksek güvenilirlikli data feed, saha cihazlarının daha iyi denetimi, daha yüksek işletim verimliliği ile artan güvenlik ve çevresel koruma sağlıyor.

Petrol ve Doğal Gaz Üretim ve Dağıtımının Zorlu Dünyası

Acımasız tundradan yerin kilometrelerce altındaki şeyl oluşumlarına, ıssız deniz platformlarına uzanan, akla gelebilecek en zorlu ortam koşulları ve doğa olaylarına maruz uygulama alanlarından biri, petrol & doğal gaz üretim ve dağıtımıdır. Üstelik küresel enerji fiyatlarındaki dalgalanmalarla enerji keşfinin ekonomisi daha da sıkıntılı hale getiriyor. Rezerv optimizasyonu ve dağıtım sistemlerinin yönetiminden güvenlik teminatı ve varlık yönetimiyle bakımına, enerji firmaları artan miktarda farklı sorunla başa çıkmak durumunda kalıyor. Firmalar risk azaltmak, verimliliği artırmak ve keşif ile üretim maliyetlerini düşürmek için her yolu deniyor.

Digi TransPort WR31: Petrol ve Doğal Gaz için 4G LTE

 • Küresel 3G/4G LTE seçenekleri
 • Lisans gerektirmeyen yazılım ve standart 5 yıl garanti ile toplamda daha düşük sahip olma maliyeti
 • C1D2 ve ATEX sertifikası
 • 2 adet RJ-45 Ethernet, 1 adet DB-9 RS-232/422/485 seri port
 • Lokal sensör ve alarm için 2 dijital I/O, 1 analog input
 • Dayanıklı alüminyum muhafaza
 • Kolay kabin içi kurulum için DIN-ray form faktör
 • Digi Remote Manager yazılım paketi ile merkezileştirilmiş toplu yapılandırma ve uzaktan sorun giderme desteği
 • Gelişmiş güvenlik ve yönlendirme fonksiyonları

Petrol ve Doğal Gaz Üretim ve Dağıtımının Gerektirdikleri

Uzun Ömürlü ve Güvenilir Donanım

Yeni kaynak çıkarma teknikleri – ve ileri teknolojiye daha çok bağlılık – sonucunda M2M cihaz kullanımının önümüzdeki 4 sene içerisinde 3 kat artacağı öngörülüyor. Peki bu kadar çok cihaz, nasıl etkili biçimde yönetilebilir? 2G ve 3G özellikli eski teknoloji cihazların yenilenmesiyle ilgili ne gibi bir planınız var?

Daha Fazla Otomasyon

Yüksek riskli koşullar, uzak konumlar ve yetkin personelin azlığı, otomasyona ihtiyacın daha da arttığını gösteriyor. Sayaçlar, sensörler ve kontrolörler daha güvenli ve daha doğru veri toplayabilir. Fakat, değişken taşıyıcı ağlar ve uzak coğrafyalardan toplanan veriye nasıl erişebilirsiniz?

İleri Derecede Güvenlik

Kullanıcılar iş güvenliği ve (yangınlar, taşmalar, sızıntılar ve diğer kazaların önlenmesi dahil) çevresel korumaları nasıl güvenceye alacağını da bilmek ister. Genellikle daha çok veri, daha yüksek verimlilik getirir. Ancak veriyi zamanlı ve güvenilir biçimde toplamak nasıl mümkün olabilir?

İşletim Verimliliği

Üreticiler gittikçe daha büyük baskı altındaki kar marjlarını korumak için büyük çaba sarfediyor. Bu da, daha doğru faturalandırma, kayıp ve kaçak önlenmesi ile donanım arızasını önleyecek daha akıllı bakım stratejileri anlamına geliyor.  Daha verimli olmak, işletim maliyetini düşürmek nasıl mümkün olabilir?

Digi TransPort WR31: Petrol & Doğal Gaz SCADA Uygulamalarına 4G LTE Çözümü

Digi TransPort WR31, petrol & doğal gaz üretim ve dağıtımının ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış, esnek ve güvenilir bir 4G LTE router’dır.

 • Her uzak saha için en uygun taşıyıcının seçilmesine olanak tanır, her operatörün farklı özellikte cihaz gerektirdiği ABD gibi ülkelerde dahi tüm operatörlerle uyumlu çalışabilir.
 • Analog ve dijital I/O, seri ve Ethernet portlarıyla eski ve yeni tip çok çeşitli cihazlardan bilgi toplayabilir. 
 • Dayanıklı, DIN-ray kurulumuna izin veren C1D2 ve ATEX sınıflandırmasına sahip tasarımı sayesinde riskli ortamlarda kabin içi kuruluma uygundur.
 • Digi’nin yıllık lisans gerektirmeyen kurumsal yazılımı, her yıl ödeme gerektirmeden, IPSec ve OpenVPN desteğinin yanı sıra gelişmiş güvenlik ve yönlendirme fonksiyonları sunar.
 • Digi Remote Manager, ağ mühendislerine uzak saha cihazlarının yapılandırma ve yönetimi için yeterli tek bir araç sağlar.
 • Digi TransPort WR31 hücresel router ile Digi Remote Manager kullanarak, hızlı bir biçimde bütüncül ve küresel bir haberleşme modelinin kurulması mümkündür. Sorunsuz biçimde sahadaki varlıklara erişilebilir, bu varlıkların daha iyi kontrolü için veri toplanabilir ve entegre edilebilir, ağ cihazları uzaktan yönetilebilir. ​​​

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.