9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Uçtaki USB Cihazlara Her Yerden Uzaktan Erişim

usb porta uzaktan erişim

Uçtaki USB Cihazlara Uzaktan Erişim

Nesnelerin interneti söz konusu olduğunda teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği bilinen bir gerçek. Bu gerçek, bir sistemde kurulu cihazların da sürekli olarak yeni firmware ve özellikler için güncellenmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Bir sistemden sorumlu olduğunuzda, sistem genişlerken IoT altyapınızın doğru biçimde yapılandırıldığından ve sorunsuz çalışabilir olduğundan emin olabilmeniz gerekiyor. Üstelik bu sağlamayı istikrarlı, güvenli ve maliyet etkin biçimde yapabilmek gerekiyor. Bunlara ek olarak IoT cihazlarının büyük ölçekli kurulumlarında yaşanabilecek bağlantı sorunlarını tespit etmek, bunlara müdahale etmek, ve bunları çözmek için de esnek birtakım yöntemlere ihtiyaç var. 

Digi AnywhereUSB® Plus serisi, çok sayıda akıllı USB cihazını çok az çabayla kolayca yönetebilmenizi sağlıyor. AnywhereUSB Plus, USB portları bir bilgisayarda yerel olarak bağlı gibi göstererek, USB bağlantılarının mesafe kısıtlamalarına çözüm getiriyor. 

IoT uygulamalarıyla uğraşan herkesin bileceği gibi, veri her yerden gelebiliyor. Çoğunlukla da veri erişimi, kurulumu, konfigürasyonu ve yönetimi zor donanımlardan geliyor. IoT’deki hızlı teknolojik değişimle ortaya çıkan sürekli güncelleme ihtiyacının neden olduğu en büyük masraf ve zorluksa, zorlu ortam koşullarına konulan bilgisayarlardan kaynaklanıyor. AnywhereUSB Plus’ın sunduğu özelliklerle USB cihazlarını aynı konumda bir bilgisayara ihtiyaç duymadan da ağa bağlamak mümkün oluyor. Hatta bunu daha yüksek hızlarda, daha yüksek kapasitede ve daha güvenli bir şekilde yapabiliyoruz.

usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim

USB Bağlantılarını Merkezden Yönetin

Digi AnywhereUSB Plus USB-over-IP hub, USB bağlantılı varlıklarınızı USB kablolarının getirdiği mesafe kısıtlamasının da ötesinden yönetebilmenizi sağlıyor. Bilgisayarlarınızı merkezileştirebiliyor, sanallaştırabiliyor ve hatta veri merkezlerindeki gibi raflara ardışık olarak yerleştirebiliyorsunuz. Böylece çalışma alanlarındaki ekipman sayısını düşürerek güvenliği artırmak, konfigürasyon ve test sürecini hızlandırmak mümkün oluyor. 

Esnek Bağlantı Seçenekleri

Bir remote hub içindeki USB portları gruplayabilir, farklı müşteri veya çalışanlara farklı cihazlara erişim yetkisi tanıyabilirsiniz. Böylece kullanıcıların ihtiyaçları olmayan cihazlara erişimi engellemesi önlenir, yalnızca kendileriyle ilgili cihazlara erişmeleri sağlanır. 

usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim
usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim

Daha Hızlı, Daha Güvenli

Akıllı cihazlar daha yüksek güce ve endüstriyel bağlantıarı desteklemek için daha yüksek bant genişliğine ihtiyaç duyar. AnywhereUSB Plus serisi Gigabit port ve USB 3.1 Gen 1 cihazlar için daha yüksek ağ bağlantısı sağlar. Tüm USB portlara bağlı cihazları aynı anda şarj edebilir. AnywhereUSB Plus’a bağlı her bir cihaz benzersiz biçimde şifrelenir, böylece ağ üzerinde hassas finansal, kişisel ve teknik veri korunmuş olur. 

Zorlu Koşullarda Daha Yüksek Güvenilirlik

Digi AnywhereUSB Plus kullanmak, bilgisayarlarınızın daha güvenli ve stabil kalmasını sağlar. Bilgisayarları ağın uçlarına yakın olması adına zorlu bir ortama koymak yerine, yönetici ofisine veya IT donanım rafına koyabilir, ona uç USB cihazlarını uzaktan bağlayabilirsiniz. Uç USB cihazlarını yerel olarak bağlı hale getirerek USB kablolarının 3-5 metre ötesine geçemeyen mesafelerini uzatabilirsiniz. 

usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim
usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim

Akıllı Cihazları Test Edin, Yönetin, Kurun

Telefonlar, tabletler, giyilebilir teknoloji ürünleri, radyo veya tarayıcıların tümünün yapılandırılabilmesi, şarj edilmesi ve bu cihazlardan veri toplanabilmesi gerekir. Buna ek olarak firmware ve konfigürasyonların periyodik olarak indirilerek güncellenmesine ihtiyaç duyulabilir. Digi AnywhereUSB Plus tüm bağlı cihazları şarj ederken bir bilgisayar firmware durumunu kontrol ederek cihazlara depolanan verileri indirebilir. Buna ek olarak AnywhereUSB Plus kayda değer sayıda ek USB port sağlayabilir, böylece bu iş için gerekecek bilgisayar sayısını da azaltabilir.

Lisans Donglelarına Dinamik Erişim

E-imzadan tutun çeşitli yazılım lisanslarının anahtarlarına, birçok kritik bilgi USB flaş belleklerde (dongle) depolanabilir. Bu donglelar kolayca kaybolabilir veya yer değiştirebilir olduğundan, takipleri sıkıntılıdır. Hepsini bir AnywhereUSB Plus‘a bağlayarak bunlara uzaktan erişim sağlamak, erişimi yalnızca gerekli kişilere sağlamak büyük kolaylık sunabilir. 

usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim
usb porta uzaktan erişim usb porta uzaktan erişim

Çok Sayıda Akıllı Cihaz Testi ve Konfigürasyonu

Çift 10 Gigabit Ethernet ve yedekli SFP+ modül desteği, serinin 24 portlu modeli Digi AnywhereUSB 24 Plus’ı çok sayuda USB cihazın kurulum ve konfigürasyonu için ideal bir çözüm haline getiriyor. Her bir portta şarj imkanı ve esnek port gruplama olanağı, çok çeşitli endüstriyel ve ticari kullanım alanlarına esnek ve kullanımı kolay bir platform sunuyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir