9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

GSL, Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi Arasında Yer Aldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Türkiye100 yarışmasında, Türkiye’nin en hızlı yükselen firmaları 2012 – 2015 yılları arasında gösterdikleri performansa göre değerlendirildi. GSL Mühendislik, Ankara’dan listeye girebilen 5 firmadan biri oldu. 
Yarışmanın ödül töreni, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin de katılımıyla gerçekleştirildi. Törende bir konuşma da yapan Canikli, “Küresel piyasalarda iyi bir oyuncu olabilmek için bizim firmalarımızın da diğer ülkelerin küresel oyuncularına sağlanan imkanlara sahip olması gerekir. Bunun başında da finansal destek gerekiyor.” diye konuştu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ise konuşmasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin 2012-2015 dönemindeki ortalama büyümesinin yüzde 438 olduğunu belirterek, “Bu müthiş bir rakam. Türkiye’deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler.” dedi.

Listede yer alan firmalar arasında gıdadan motorlu kara taşıtı imalatına birçok imalatçı yer alırken, GSL Mühendislik “toptan ticaret” alanında faaliyet gösteren firmalardan biri olarak değerlendirildi. 

*Görsel: GSL adına ödülü alan İş Geliştirme Müdürümüz Barış Özdemir, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir