9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Moxa, 4’ü 1 arada etkili remote I/O çözümü ile veri yönetimi maliyetini daha da düşürüyor

ioLogik 2500 Serisi
ioLogik 2500

Yeni Moxa ioLogik 2500 serisi, I/O modül, Ethernet anahtar seri-Modbus haberleşme ve 32 GB’lık veri depolama özelliklerini tek bir uzak I/O cihazında bir araya getiren, 4’ü 1 arada etkili bir veri toplama çözümüdür. ioLogik 2500, sistem yöneticilerine sistemin genel maliyet ve karmaşıklığını azaltırken veri toplama verimliliği ve hassasiyetini artıran güçlü bir araç sunuyor. 4’ü 1 arada uzak I/O çözümü, bileşen ve bağlantı sayısını azaltıyor ve böylece geniş çaplı kablolama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. 

Moxa’nın veri toplama bölümünde ürün müdürü olarak görev yapan Johnny Wang, ioLogik 2500’ün güvenilirlik ve üretim verimliliği gerektiren bir ağ konfigürasyonuna geçişte ortaya çıkan zorlukları çözme hedefi sonucu ortaya çıktığını ifade ediyor. Entegre, sağlam ve kullanımı kolay bir cihaz olarak Moxa’nın yeni 4’ü 1 arada uzak I/O çözümü sistem karmaşıklığını, gerekli alan miktarını ve kurulum süresini azaltıyor. ioLogik 2500 ayrıca hem kablolu hem de kablosuz I/O çözüm setlerinin sunduğu esnekliği de kullanıcılara sunuyor. Moxa’nın ioLogik 2500 uzak I/O çözümü, şu özellikleriyle öne çıkıyor:

  • 100’den fazla farklı I/O kanalının tek bir IP adres altında bağlanmasına olanak tanıyan, böylece daha düşük maliyetle daha verimli veri toplama imkanı sunan benzersiz, genişleyebilir I/O tasarımı 
  • 48’e kadar kural ile 8’e kadar koşul/eylem tanımlama desteği veren yeni Click&Go Plus logic programlama yazılımı
  •  Her I/O parametresinin online cihazlara yüklü ayarlarla offline olarak yapılandırılabilmesine olanak veren, böylece I/O sistemini yönetme ve yapılandırmada gerekli zaman ve maliyeti önemli ölçüde düşüren, offline/online konfigürasyona yönelik güçlü IOxpress yapılandırma aracı

Moxa’nın veri toplama bölümünün genel müdürü Vincent Liu, bu 4’ü 1 arada uzak I/O cihazının müşteri geri bildirimlerine dayanarak tasarlandığını, böylece kompakt, akıllı ve kullanımı kolay bir çözüme ulaştıklarını söylüyor. Liu, entegre donanım esnekliği ve yenilikçi yazılımı sayesinde, bu ürünün teknolojik gelişmeler sonucu evrilmekte olan büyük veri yönetimi ihtiyaçlarına cevap verebilecek, ideal bir seçim haline geldiğini de sözlerine ekliyor. Ayrıca kullanıcılar, en son çıkan MX-AOPC UA yazılım paketini de, her yerde ve her zaman kolay denetim sağlayacak etkili ve sorunsuz bir SCADA cihaz veri yönetim sistemi elde etmek için etkinleştirebiliyor.


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir