9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

GSL, Fabrikalarda AGV Sistemlerine Kablosuz Haberleşme Donanımı Sağlıyor

agv

Günümüzde Türkiye’de gittikçe artan sayıda modern fabrika, üretimde verimlilik ve güvenilirliği en üste çekmek için AGV (Otomatik Yönlendirmeli Araç) sistemleri kurma yoluna gidiyor. Artan sayıda üretim tesisinin AGV  sistemlerinin kurulum, test, kontrol ve otomasyonu ise 2008 yılında Bursa’da Türk-İsveç ortaklığı olarak kurulmuş olan iROB firması tarafından yapılıyor. ​GSL, 2016 yılından bu yana iRob’un çözüm ortağı olarak Türkiye’de birçok üretim tesisinin hareketli sistemlerine kablosuz haberleşme donanımı tedarik etmeye devam ediyor. 

iROB’un devreye aldığı hareketli sistemlerin kesintisiz işleyebilmesi için, güvenilir bir kablosuz ağ kurulumuna ve AGV’ler üzerinde gerekli haberleşmeyi sağlayacak client (istemci) özelliğinde endüstriyel cihazlara ihtiyaç duyuluyor. GSL, bu ihtiyaca Moxa’nın endüstriyel bir kablosuz AP/bridge/client çözümü olan AWK serisi ile cevap veriyor.

GSL, yine bu tür bir üretim tesisinde ihtiyaç duyulan kablosuz ağ kurulumu ve AGV’lerde stabil bir kablosuz haberleşme sağlandığını, AWK-1131A serisiyle yerinde test etti.


Devamını okuyun…


Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir