9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

FIT Fuarı Hızla Yaklaşırken, Otomasyon Dergisinin Sorularını Cevapladık

21-24 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek olan FIT (Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri) Fuar’ı için Otomasyon Dergisi özel bir çalışma yapıyor. Bu çalışma kapsamında, katılımcıların geleceğin teknolojilerine ve FIT’te sunacaklarına dair görüşlerine de yer veriliyor. Pazarlama müdürümüz Damla Güneş de Otomasyon Dergisi’nin sorularına cevap verdi:

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı'nda sunacağınız teknolojiler neler ve ne gibi gelişmeler öngörüyorsunuz?

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda, IIoT uygulamalarında artış, bilgi teknolojileri (IT) ile operasyonel teknolojiler (OT) arasında yakınlaşma ve tüm sistemlerde dijitalleşmeye paralel olarak, akıllı sistem ve bulut çözümlerimizi sunuyor olacağız. Bunun yanı sıra yaşamsal altyapıların olmazsa olmazı haline gelmiş olan yedekli haberleşme ve uzaktan ağ yönetimi çözümlerimiz de tanıtılacak. Bu bağlamda geçtiğimiz sene çok sayıda trafo merkezine PRP/HSR protokolleriyle uyumlu, sıfır kesinti süresi sağlayan, IEC 61850-3 destekli endüstriyel ağ çözümü sunma şansımız oldu. Ayrıca artan sayıda fabrikanın AGV ve AS/RS uygulamalarına yöneldiğini gördük, onlara da bu alandaki çözümlerimizle destek olduk. Fuarda bu projelerimizi de katılımcılara tanıtmak istiyoruz. Ürün portföyümüzdeki Lo-Ra gateway ile ise son dönemde talebinde artış görülen, düşük frekanslar üzerinden iletişim sağlanan kablosuz ağlar için çözümümüzü sunuyor olacağız. Anlayacağınız, FIT Fuarı’na son teknolojilere hitap eden birçok çözümle hazırlanıyoruz.

2019'dan beklentileriniz ve gelecek hedefleriniz nelerdir?

Önümüzdeki senelerde IT ve OT arasındaki yakınlaşmanın yurtdışındaki gelişmelere paralel olarak burada da hız kazanacağını öngörüyoruz. Dolayısıyla endüstriyel ağlar üzerindeki tüm uç cihazlardan etkin biçimde veri toplayıp bu verileri anlamlandırmak, böylece ağ işletiminde verimliliği artırmak öncelik haline gelecek. Biz de sunduğumuz çözümlerde bu alandaki ihtiyaçlara cevap vermeyi hedefliyoruz. Buna ek olarak bulut platformlarındaki gelişmelerin yanı sıra sis bilişim ve uç bilişim çözümlerinin de artması, böylece ağ üzerinde veri analizinin uçlara doğru kayması, “yerel zekanın” devreye girmesi söz konusu olacak. Bu ve benzeri IIoT trendlerine yönelik Moxa, Robustel gibi üretici partnerlerimiz çok çeşitli çözümlere sahip.  Ekibimizin bu çözümlere oldukça aşina ve alanlarında sertifikalı olması nedeniyle, önümüzdeki senelerde yeni IIoT uygulamalarına bu çözümlerle en doğru şekilde cevap verebilmeyi umuyoruz. 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir