9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Endüstriyel Ağlarda Kyland Tercih Etmenin 10 Nedeni

Endüstriyel ağ ve otomasyon çözümlerinde dünya devlerinden biri olan Kyland, 2016’dan bu yana GSL distribütörlüğünde Türkiye’de. Kyland, son 5 yılda enerji sektörü başta olmak üzere birçok endüstriyel sistemde Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından biri haline geldi. GSL satış ekibi, bu büyük yükselişinin nedenleri için müşterilerimizin nabzını yokladı.

İşte Türkiye’de kullanıcıların endüstriyel ağ ve otomasyon sistemlerinde Kyland tercih etmelerinin 10 nedeni:

1. Uluslararası Standartlar & Endüstriyel Sertifikalar

Kyland, Ethernet switchlerini uzun ömürlü sistemler ve sorunsuz işletimi hedefleyerek tasarlıyor. Ürünlerinin dayanıklılığını ve ilgili sektörlerde kullanıma uygunluğunu da bu alanda küresel akreditasyona sahip kurumlar tarafından gerçekleştirilen testler ve sertifikasyonlarla kanıtlıyor. Kyland Ethernet switch modellerinin sertifikasyonları arasında IRIS, KEMA, ATEX, CE, FCC, EN50155, IEC61158-28 , IEC61784-CP22, IEC61158, IEC62439 ve IEEE C37.238 bulunuyor. Uluslararası standartlara uyumluluk, güvenle Kyland tercih etmenin en temel sebeplerinden birini oluşturuyor.

2. Muadillerinden Çok Üstün Fiyat-Performans Oranı

Endüstriyel tasarım, ihtiyaca uygun port kombinasyonları ve çok çeşitli fonksiyonların yanı sıra uluslararası sertifikasyon, ancak güçlü markaların ürünlerinde sunabileceği özelliklerdir. Bunun karşılığında tüm bu özelliklere sahip ürünler oldukça yüksek maliyetli hale gelebilir. Kyland, son derece üstün performansa sahip Ethernet switchlerini piyasada aynı kalibredeki diğer ürünlere göre en uygun fiyatlara sunan marka olmaya aday.

3. Muadillerinden Çok Daha Kısa Teslim Süreleri

Tüm teknoloji dünyasını sarsan çip krizi, elektronik cihaz üreticilerinin üretim kapasitelerini düşürmesinin yanı sıra, teslimat sürelerinde de büyük gecikmelere neden oluyor. Kyland, büyük esneklikle göğüslediği çip krizinde, en çok talep gören modellerini 3-4 hafta gibi kısa sürelerde teslim etmeyi taahhüt ediyor. Tüm model seçeneklerinde muadillerine göre çok daha uygun teslimat süreleri sunuyor. Üstelik GSL, en çok talep gören modellerde stoklu hizmet veriyor.

4. Neredeyse Sıfır Arıza Dönüşü

Endüstriyel sistemleri yönetenlerin en büyük kabuslarından biri, uzak sahalarda arızalanan cihazlardır. Çalışan bir sistem üzerindeki bir cihazın arızalanması, sistem verimliliğini düşürdüğü gibi sahaya personel göndererek, arızanın kök nedenini bulmaya çalışarak ve arızalanan cihazın değiştirilmesini bekleyerek ek zaman ve kaynak harcamaya neden olur. Bu nedenle devreye alınan cihazların yüksek MTBF (mean-time-between-failure) değerleri olması istenir. Kyland’ın GSL’yi de en mutlu eden özelliklerinden biri, yıllardır müşterilerden neredeyse hiç arızalı cihaz dönüşü gelmemiş olmasıdır.

5. TEİAŞ Gibi Köklü Kurumlarla Başarılı Proje Referansları

TEİAŞ gibi kurumlar, endüstriyel ağlarında devreye alınacak haberleşme ekipmanlarını, detaylı ve zorlu bir kabul sürecinden geçirir. Bu süreçte cihazın teknik spesifikasyonlarında yer alan tüm özellikler teker teker test edilir, cihazın üretildiği tesisler de yerinde denetlenir. Böylece TEİAŞ gibi köklü kurumların kritik altyapılarında kullanılacak ekipmanların kalitesi tasdik edilmiş olur. Kyland ürünleri, TEİAŞ ve benzeri birçok kurumun projelerinde sorunsuz kullanılmaktadır.

6. Esnek ve Milisaniye Düzeyinde Ağ Yedekliliği

Endüstriyel ağlar ve kritik altyapılar, kullanım alanları gereği uzun sistem duruş sürelerini hoşgöremez. Bu nedenle bu kritik ağlarda milisaniye düzeyinde ağ yedekliliği sağlanması istenir. Halka topolojileri ve yedeklilik protokolleriyle bu talep karşılanır. Kyland’in Ethernet anahtarları 20 ms’nin altında yedeklilik sağlayan DRP’nin yanı sıra DT-Ring+, DT-VLAN, RSTP, MSTP gibi yedeklilik protokolleri destekler.

7. Zorlu Ortam Koşullarına Dayanıklılık

Herhangi bir ofis ortamının aksine, endüstriyel sistemlerin yer aldığı tesislerde cihazlar, uç sıcaklıklardan elektromanyetik girişime, ani voltaj dalgalanmaları, nem, toz ve titreşime birçok zorlu ortam koşuluna maruz kalabilir. Endüstriyel sistemlerde kullanılacak ekipmanların da bu zorlu koşullara karşı dayanıklı olması gerekir. Kyland çözümleri uç çalışma sıcalık aralıkları, geniş güç besleme aralıkları, yüksek nem, aşırı akım ve ESD korumasıyla tüm bu faktörlere hazırlıklı olacak biçimde tasarlanmış, dayanıklılığı test edilerek ilgili sertifikalarla onaylanmıştır.

8. Uzun Garanti Süresi

Kyland’in müşterilerine 5 yıl gibi uzun bir garanti süresi sunması, ürünlerinin uzun kullanım ömrü olacağına dair güveninin önemli bir göstergesi. Bu garanti süresi, kullanıcıların da Kyland ürünlerini güvenle tercih etmesini sağlıyor.

9. VLAN Based DRP Özelliği

Endüstriyel ağ çözümlerinde normalde yedeklilik protokolleri kullanılırken bir hat bloke olur. Kyland Ethernet switchlerin desteklediği VLAN Based DRP ile her VLAN için ayrı bir kök ağaç oluşturulur, böylece her hat kullanımda kalır. Yine Kyland Ethernet switchlerde bulunan PVLAN desteği ile ise aynı VLANA sahip hostlar arasında da L2 izolasyon sağlanır. Kullanıcıların Kyland Ethernet switch tercih etmesinin bir nedeni de, bu gelişmiş yedeklilik özellikleridir.

10. Üstün L2 Güvenlik Özellikleri

Endüstriyel ağ güvenliği, her geçen gün daha da önem kazanıyor. Tüm endüstriyel ağ yöneticileri, sistemlerinin güvenliği için gerekli önlemleri almak durumunda kalıyor. Kyland’ın yönetilebilir Ethernet switch modelleri, DHCP Snooping ve BPDU Guard gibi L2 güvenlik özellikleriyle endüstriyel ağlarda siber güvenlik önlemlerini kolaylaştırıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir