Webinar – Endüstriyel Sistemlerde Wi-Fi Kullanmak

Fabrikalar, madenler, limanlar, raylı sistemler, petrol ve doğal gaz uygulamaları gibi endüstriyel alanlarda birçok hareketli makine kullanılır. Otomatik malzeme taşıma sistemleri (AGV), otomatik depolama ve raf sistemleri (AS/RS), vinç sistemleri bu hareketli makinelere örnek verilebilir. Her endüstriyel alanda olduğu gibi bu alanlarda da sistemleri bir haberleşme ağına bağlama, bu ağ üzerinden denetim, kontrol ve bakım sağlama ihtiyacı son dönemde hızla artmıştır. 

Hareketli makinelerin bulunduğu endüstriyel uygulamalarda istikrarlı bir haberleşme ağı kurmak zordur. Oysa ki sabit cihazların yer aldığı uygulamalarda cihazlar birbirine kolayca bağlanabildiği, kablolamayı zorlaştıran bir ortam söz konusu olmadığı için kesintisiz haberleşme görece çok daha rahat sağlanabilir. Hareketli makinelerin uzaktan denetlenmesi ve kontrolü gereken uygulamalarda ise Wi-Fi ağı kuranların aklında birçok soru işareti vardır.

 
29 Haziran’da düzenlediğimiz oldukça verimli geçen webinarımızda bu soruları ele aldık. Sahada bu tarz uygulamaları bizzat kullanan Türk menşeili AGV üreticisi iROB’un satış müdürü Ozan Akikol bu keyifli sohbette deneyimlerini aktardı ve yaşanabilecek zorluklarla nasıl başa çıkılabileceği konusunda panel katılımcılarına tavsiyelerde bulundu. Katkılarından dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. 

​Webinarımızı kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için videomuz burada:​
 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.