9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Moxa'nın Endüstride Lider, Güvenilir Çözümleri İle

Seri Cihazlarınızı Geleceğe Taşıyın

3 Adımda Seri Cihazlarınızın Ömrünü Uzatın

Operasyonel verimliliği artırmak için sahadaki verilerden en iyi şekilde faydalanmanın yolu, OT ile IT arasındaki açığı kapatmaktan geçer. Öte yandan çoğu endüstriyel ekipman, endüstriyel IoT öncesi dönemde güvenilirliğini ve maliyet etkinliğini kanıtlamış olan seri haberleşmeyi kullanır. OT ile IT arasındaki açığı kapatmak için Ethernet üzerinden haberleşme şart olduğundan, birçok sistem sahibi günümüzde seri tabanlı donanımları daha ne kadar kullanabileceklerini sorguluyor. 

Neyse ki, seri donanımları Ethernet ağlarına bağlamak için piyasada birçok çözüm mevcut. Ancak öncelikle karmaşık bağlantı gereksinimlerinin söz konusu olduğu birçok zorluğun üstesinden gelmek gerekiyor. İşte seri tabanlı cihazlarınızı kullanmaya devam etmeniz için 3 önemli ipucu:

1. Bağlantı Arayüzlerini Güncelleyin

Seri cihazlar ile modern sistemlerin farklı bağlantı arayüzleri arasında köprü olacak bir çözüm, değerli saha enstrumanlarını yenilemeye harcayacağınız zaman ve emekten tasarruf etmenizi sağlar.

2. Modern Sistemlere Entegre Edin

Modern sistemler çok çeşitli işletim platformu ve endüstri protokolü içerir. Seri cihazları modern sistemlere kolayca entegre edecek bir çözüm, mevcut uygulamalarınızın az bir eforla çalışmaya devam etmesini sağlar.

3. Bağlantıların Güvenliğini Artırın

Bağlı seri cihazlar size her ne kadar değerli bilgiler sağlasa da, güvenlik endişelerini de beraberinde getirir. Endüstriyel ağınızda siber güvenliği artıracak bir çözüm, seri cihazlarınızı çalışır durumda tutar ve güvenlik endişelerinizi giderir.

Seri Cihazlarınızı Geleceğe Hazırlayın

Endüstride lider seri bağlantı çözümü sağlayıcısı olan Moxa, kullanıcıların seri cihazlarının ağ haberleşmesinde geleceğe taşınmasında yardımcı olacak çok çeşitli işlevler sunuyor. Moxa’nın seri bağlantı çözümleri, seri cihazları modern sistemlere çok çeşitli arayüz ve endüstriyel protokol üzerinden bağlıyor. Moxa, modern işletim sistemlerinin gereksinimlerine cevap veren sürücü güncellemeleri sunmaya devam ediyor, yerleşik güvenlik işlevleriyle ağ güvenliğine de katkıda bulunuyor. 

Bağlanmaya Hazır

USB-Seri, Seri-Fiber, Seri-Ethernet, Seri-WiFi çeviriciler ve protokol dönüştürücüler gibi seri haberleşme çözümleri ile Moxa, seri cihazlarınızı çok çeşitli haberleşme arayüzleri ve protokollerle bağlı kalmasını sağlar.

Adaptasyona Hazır


Moxa'nın seri bağlantı çözümleri Windows, Linux ve macOS gibi çok çeşitli işletim sistemini destekler, böylece kullanıcıların seri cihazları farklı platformlara entegre etmesini kolaylaştırır.

Korumaya Hazır


Moxa'nın seri-Ethernet çözümleri IEC 62443-4-2 standartlarına uyumludur. Seri cihazlarda bağlantı güvenliğini artırmak için çok çeşitli yerleşik güvenlik işlevi sunar.

MOXA - Uzun Vadeli Seri Bağlantı Çözümü Sağlayıcınız

Moxa seri haberleşme cihazları geliştirmeye kendini adamıştır. 1987’den beri yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünler geliştirmek için milyonlarca dolar harcamaktadır. Günümüzde seri/USB haberleşme ürün portföyünde 500’den fazla farklı model sunarak endüstride lider seri haberleşme çözümü sağlayıcısı konumundadır. Güvenilir seri haberleşme sağlayıcınız Moxa, eski tip cihazlarınızı 2030 ve sonrasında da kullanabilmeniz için çok çeşitli seri haberleşme çözümleri sunuyor. Moxa yalnızca gelecekte ağların gereksinimlerini karşılayabilmek için yeni haberleşme teknolojileri ve bağlantı güvenilirliği kapasitesini geliştirmiyor, aynı zamanda eski tip cihazlarınızı kolayca modern sistemlerinizle entegre etmek için cihaz portföyünü sürekli olarak güncel tutuyor. Seri haberleşme çözümleri sayesinde Moxa seri cihazlarınızı güvenle ve kolaylıkla geleceğe taşımayı vaat ediyor.