9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Güvenilir Kablosuz Haberleşme Nasıl Sağlanır? ​ ​​
Sistem Verimi Nasıl En Üste Çıkarılır?

Kablosuz ağlar, kablolaması zor uygulamalarda sisteme hareket kabiliyeti kazandırarak ve ağ kapsamını genişleterek verimi artırabilir. Ancak, kablosuz ağ kullanma konusunda endüstriyel operatörlerin en büyük endişesi, ağ güvenilirliğini sağlayabilmektir. Moxa, sunduğu güvenilir çözüm setiyle tüm bu endişelerinizi gidererek pürüzsüz kablosuz aktarım sözü veriyor.

Kablosuz Ağlar Kritik Uygulamalarda Verimi Nasıl Artırır?

Otomasyon sistemlerinin geleceği hem kablolu hem de kablosuz makinelerin birbiriyle haberleşmesini gerektirecektir. M2M uygulamalarında kablosuz ağlar sisteminizin verimini artıracak birçok fayda sunar. Operatörler, kablosuz teknolojinin aşağıdaki avantajlarından yararlanabilir. Bu tür kablosuz teknolojiler kablolu ağlara kıyasla sistem verimliliğini artırıyor olsa da, artan verim ancak pürüzsüz aktarımla tam olarak mümkün olabilir.

 

Pürüzsüz Kablosuz Aktarımın Püf Noktaları

Kablosuz ağların avantajlarından yararlanarak sistem verimliliğini artırırken, operatörler endüstriyel ortamlarda saklı çeşitli potansiyel risklerin de farkında olmalıdır. Bu riskler kablosuz haberleşmeye sekte vurabilir. Kablosuz cihaz seçiminde bazı gereksinimler göz önünde bulundurulmalıdır:

1) Zorlu Koşullar için Yeterince Dayanıklı Mı?

Endüstriyel uygulamalarda kurulu ağlar her zaman zorlu koşullara karşı dayanıklı tasarım gerektirir. Kablosuz ağlar, kablosuz sinyalleri kesebilen ve sistemde aksama ve verimsizliğe neden olabilen elektromanyetik gürültüler nedeniyle kablolu ağlara kıyasla daha hassastır. Haberleşmenin herhangi bir durumda kesintiye uğramayacağından emin olmak için kablosuz cihazlar güçlü korumaya sahip olmalıdır.

Kesintisiz aktarım için:

 • Elektromanyetik gürültülere karşı yüksek düzey EMS koruması
 • Zorlu koşullara dayanıklılık getirecek geniş çalışma sıcaklığı aralığı
 • Dış ortam koşullarına karşı koruma sağlayacak sağlam güç yönetimi gerekir.

Daha Fazla Bilgi İçin: “Endüstriyel Kablosuz Cihazlarda Hangi Kritik Özellikler Aranmalıdır?”

2) Sorunsuz Bağlantı için Yeterince Güvenilir Mi?

Hem Wi-Fi hem de hücresel ağlarda sorunsuz bağlantıyı güvenceye almak, yüksek sistem verimliliği sağlayabilmek için şarttır. Wi-Fi teknolojisi için kesintisiz devir süresi, sabit cihazlara bağlı hareketli donanımlar için son derece önemlidir. Hücresel teknoloji için ise baz istasyonundan kontrol merkezine sorunsuz bağlantı, ağ ulaşılabilirliğini güvenceye almak için kapsamlı bir çözüm gerektirir.

Kesintisiz aktarım için:

 • Cihazlar farklı erişim noktaları (AP, access point) arasında dolaşırken hızlı devir süresi
 • Kablosuz ağın güvenilirliğinden emin olmak için yedeklilik mekanizmaları
 • Her-zaman-çalışır haberleşme güvencesi için güvenilir bağlantılar gerekir.

3) Uzaktan Cihaz Yönetimi için Yeterince Akıllı Mı?

Hücresel teknoloji büyük ölçekli uygulamalarda çok yüksek olan kablolama maliyetlerini ortadan kaldırıyor olsa da, akıllı bir uzaktan cihaz yönetim aracının bulunmadığı durumlar uzaktan cihaz bakımını verimsiz hale getireceğinden, birçok ek genel gider ortaya çıkarır. Bu nedenle büyük ölçekli bir ağ üzerindeki kablosuz cihazların yapılandırma, denetleme ve kontrolü için bir uzaktan cihaz yönetim aracına ihtiyaç vardır.

Kesintisiz aktarım için:

 • Verimli kurulum için kolay yapılandırma
 • Acil durumlarda ağa hızlı müdahale kabiliyeti için sorunsuz denetim
 • Kesintilerin hızla giderilebilmesi için gerçek zamanlı kontrol gerekir.

​Daha Fazla Bilgi İçin: “Fabrika Otomasyonunda Güvenilir Kablosuz Haberleşme Mümkün Mü?”

Neden Moxa’nın Güvenilir Kablosuz Çözümleri?

Moxa’nın kapsamlı kablosuz çözümleri sağlam, güvenilir ve endüstriyel uygulamalarınıza uygun biçimde akıllıdır. Özellikle Moxa’nın endüstriyel Wi-Fi ve endüstriyel hücresel çözümleri; seri veri, I/O kontrol verisi ve video verisinin kolayca aktarımını sağlar. Artık tüm farklı uygulama ihtiyaçlarınıza birden cevap verebilirsiniz!

Endüstriyel Wi-Fi Çözümleri

Moxa’nın kapsamlı Wi-Fi çözümleri her cihazınızı çevrim içi yapmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda pürüzsüz kablosuz haberleşmeyi de güvenceye alır. Moxa’nın Wi-Fi çözümleri, birçok avantaj sunar:

Cihazlarınızı ​Moxa’nın Wi-Fi Çözümleriyle Çevrim İçi Yapın!

Erişim NoktasıAWK-3131A 

 • Dahili güç ve RF izolasyonu ile zorlu koşullara karşı koruma
 • Ekstrem koşullara dayanıklılık için -40 ila 75°C geniş sıcaklık aralığı
 • Her biri 2 Mbps video akış hızına sahip 60’a kadar cihaz bağlantısı

​​Endüstriyel Hücresel Çözümler

Moxa’nın kapsamlı hücresel çözümleri her cihazınızı çevrim içi yapmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda güvenilir hücresel ağ bağlantıları kurmanıza da yardımcı olur. Moxa’nın hücresel çözümleri, birçok avantaj sunar:

​​Cihazlarınızı Moxa’nın Hücresel Çözümleriyle​ Çevrim İçi Yapın!