9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarında Güvenilir Bağlantılar

Elektrikli araçların, dolayısıyla da elektrikli araç şarj istasyonlarının otomotiv endüstrisinin geleceği olduğu yadsınamaz bir gerçek. Ancak yalnızca Türkiye’de değil, en çok elektrikli araç kullanılan ülkelerde dahi elektrikli araç kullanımının istenen hızda artmadığı belirtiliyor. Bunun temel nedeni olarak ise elektrikli araç şarj istasyonu altyapısının yetersizliği gösteriliyor.

“Akıllı” elektrikli araç şarj istasyonları için çözüm sağlayıcıların erişimi en zorlu konumlarda dahi kesintileri minimumda tutan, kesinti olsa dahi uzaktan kolayca, yeniden bağlanabilen ağlar sunabilmesi gerekiyor. Böylece ödemelerin sorunsuz gerçekleşmesi, istasyon durum bilgisinin alınması, gerekli ve yeterli elektrik dağıtımı gibi birçok işlem bu istasyonlarda kolayca tamamlanabiliyor. Öte yandan sinyal gücünden siber güvenliğe, zorlu ortam koşullarından uzaktan yönetim zorluklarına birçok unsur, elektrikli araç şarj istasyonlarının sağlıklı işlemesini engelleyebiliyor.

Şarj ünitelerine kolayca yerleştirilerek stabil bir 4G bağlantısı sunabilecek kompakt bir router kartı, elektrikli araç şarj istasyonlarının aşağıdaki kriterlerine ideal bir cevap sunuyor:

 • Minimum kesinti süresi
 • Güvenli VPN ağ bağlantısı
 • Zorlu ortam koşullarına karşı dayanıklılık
 • Endüstriyel protokol ve arayüz desteği
 • Kolay konumlandırma
Elektrikli araç şarj istasyonları
İstasyon 4G Bağlantısı Uygulama Şeması

Endüstriyel Bir Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ağ Bağlantısı Çözümü

Robustel’in R1511P 4G router kartı, elektrikli araç şarj istasyonlarının haberleşme sistemlerinde stabil iletişim sağlayan, kompakt olduğu kadar endüstriyel bir çözüm olarak öne çıkıyor. İstasyonlarda şarj ünitelerine kolayca yerleştirilebilecek bu çözüm, basit bir raspberry pi’ın sunamayacağı endüstriyel özelliklerle öne çıkıyor.

ev şarj istasyonu kompakt

Kompakt

Herhangi bir şarj istasyonuna kolayca 4G router özelliği kazandırın. Ne kadar yer kaplayacağından endişe etmeyin.

ev şarj istasyonu güvenli

Güvenli

Akıllı istasyonları uzaktan yönetirken VPN bağlantılarından ve RobustOS Pro’nun gelişmiş güvenlik özelliklerinden faydalanın.

ev şarj istasyonu endüstriyelev şarj istasyonu endüstriyel

Endüstriyel

Uzak konumlarda uç sıcaklıklara ve elektromanyetik girişime dayanıklı, endüstriyel protokol ve arayüzleri destekleyen bir çözüm tercih edin.

Robustel’in tüm router modellerine uyumlu olarak sunduğu RCMS, R1511P ile 4G bağlantısı sağladığınız elektrikli araç şarj istasyonlarınızı kolayca uzaktan yönetebilmenizi sağlıyor. Robustel R1511P 4G router kartı elektrikli araç şarj istasyonlarına uzaktan “akıllı” reboot, SIM veri kotası kontrolü, yüksek EMI ve EMS koruma değerleri, OpenVPN, IPsec VPN gibi çeşitli VPN protokolleri desteği, -25 ila 70°C sıcaklıklarda sorunsuz işletim gibi avantajlar sunuyor. Seri bağlantı, Ethernet ya da Wi-Fi bağlantısı kurabilmeye olanak tanıyor. 

Robustel R1511P 4G router kartını elektrikli araç şarj istasyonu çözümünüze kolayca entegre edin, endüstriyel, güvenli ve stabil bir bağlantı elde edin.  

Endüstriyel 4G Router Kartı

 • Az yer kaplayan, yazılım özellikleri tamamen özelleştirilebilen 4G router kartı
 • 2 Ethernet girişi, 802.11b/g/n Wi-Fi (AP & client) ve 4G/3G/2G desteği
 • Seri cihazlar ve entegre Modbus gateway bağlantısı için RS-232 veya RS-485 port
 • Ön onaylı PCB sayesinde minimum üretici sertifikasyon sorunu
 • Detaylı SDK dokümantasyonuyla tamamen programlanabilir Linux altyapısı
 • Dolaşımdaki SIM kartlarının daha iyi yönetimi için “Smart Reboot” desteği
 • Ekstra ürün reçetesi maliyetini düşürmek için balya halinde paketleme ve kargo seçeneği