9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb
UYGULAMA ÖRNEĞİ

Viaport Marina Tema Park - Turnike Geçiş Sistemi 

Sektör: Hizmet 

Proje Adı: Viaport Marina Tema Park Turnike Geçiş Sistemi 

Yer: Tuzla, İstanbul

Tarih: Mayıs 2020

Uygulayan: Via Marina Yapım ve Yönetim A.Ş.

Uygulama Hakkında

Tuzla, İstanbul’da yaklaşık 600 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan Viaport Marina, 2015 Mayıs ayında hizmet vermeye başladı. Açık hava mimarisine sahip tesis, bünyesinde yat limanının yanı sıra bir tema park, aslan park, akvaryum, alışveriş merkezi ve aquapark da bulunduruyor. Viaport Marina içerisinde yer alan Tema Park ise 28 ayrı eğlence ünitesi barındırıyor.

Viaport Marina Tema Park’a ziyaretçi girişlerinin sorunsuz ve denetimli biçimde gerçekleşmesi, turnikelerden geçiş verilerinin sağlıklı takibi için bir Turnike Geçiş Sistemi’ne ihtiyaç duyuldu. Bu sistemle geçiş verilerinin güvenilir biçimde toplanarak raporlanabilmesi amaçlandı.

Turnike Geçiş Sistemi’nin verileri güvenilir biçimde toplayarak iletmesi için turnikelerde yer alan Barkodes kart okuyuculardan alınan verilerin bir 4G router üzerinden merkeze iletilmesi gerekiyordu. Turnikelerin metal oluşu ve güneş altında kaldığında aşırı derecede ısınması da kullanılacak haberleşme donanımlarının uç sıcaklıklarda sorunsuz çalışabilmesini gerektiriyordu. Geçiş bilgilerinin kayıpsız biçimde toplanabilmesi ve cihaz konfigürasyonu ile yönetiminin kolay olması da kullanılacak router isterleri arasında yer alıyordu. 

viaport marina tema park turnike geçiş sistemi

GSL Çözümü

GSL, Turnike Geçiş Sistemi’nde toplanan verilerin merkeze iletilmesinde Robustel R1510-4L endüstriyel 4G router kullanılmasını önerdi. Doğru ürün belirlenmesindeki desteğinin yanı sıra GSL, kurulum aşamasında ve sonrasında teknik destek de sundu. Bu Turnike Geçiş Sistemi’nin veri iletiminde Robustel R1510-4L kullanılmasında cihazın aşağıdaki özellikleri etkili oldu: 

  • Stabil ağ bağlantısı sağlaması
  • Olumsuz hava koşullarına dayanıklı olması ( 25 ila 75°C çalışma sıcaklık aralığı)
  • Auto-failover desteği sayesinde yedekli bağlantı sağlaması
  • Ücretsiz RCMS bulut yönetim platformu desteği
  • Muadillerine göre daha yüksek performansı hesaplı biçimde sunması 
  • Cihaz kesintisi durumunda uzaktan hızlı yeniden başlatma imkanı
  • Kompakt, dayanıklı kasası

Kullanılan Ürün

Bu projede kullanılan ürün hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın:

Robustel R1510 4g router wifi

Robustel R1510-4L

2 portlu 4G VPN Router

Projeniz mi var? Size yardımcı olalım: