9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Sahadan Veri Çekme

I/O’dan IT/OT’ye Protokol Dönüşümü

Hala OT ve IT protokolleri arasında dönüşüm sağlayan bir ağ geçidi arayışında mısınız? Moxa Smart I/O, sahadan I/O verisini alırken en sık kullanılan protokolleri desteklemesiyle tam da bu ihtiyacınıza cevap veriyor. Çoğu IT personeli SNMP veya RESTful API protokollerini kullanır, öte yandan otomasyon personeli Modbus ve EtherNet/IP gibi OT (Operasyonel Teknolojiler) protokollerine daha çok aşinadır. Moxa Smart I/O, hem IT hem de otomasyon ekiplerinin aynı I/O cihazından kolayca veri alabilmesini sağlıyor.

Moxa’nın çok dil destekli akıllı I/O modülleri, 6 farklı protokolden iletişim kurar:

  • Modbus/TCP
  • EtherNet/IP
  • Aktif etiketler (istisnalar aktif olarak MX-AOPC UA Server’a gönderilir)
  • SNMP, SNMP trap
  • RESTful API
  • MXIO Library (Windows, Linux)

EtherNet/IP protokolüyle haberleşen Allen-Bradley PLC’lerine, Moxa’nın ioLogik serisi I/O modüllerini yalnızca

3 adımda nasıl bağlayabileceğinizi görmek için videomuzu izleyin.

Veri Ön İşleme Aktarımı İyileştirir

Moxa’nın patentli Click&Go Plus™ front-end kontrol mantığı, en temel seviye yazılımcılar için dahi Moxa’nın veri toplama ürünlerinin programlanmasını son derece kolay hale getirir. Programlama derdi olmayan Click&Go Plus™ istisna bazlı raporlama yöntemini kullanarak aktarılması ve işlenmesi gereken veri hacmini kayda değer biçimde düşürebilirsiniz. Click&Go Plus™ kontrol mantığı 48’e kadar komut ve ek iyileştirmelerle 8’e kadar koşul/eylem destekler. Buna ek olarak, grafiksel kullanıcı arayüzü 3 lojik kapı ve 3 çoklu katman sunar, böylece daha güçlü ve verimli IO çözümleri oluşturmak mümkün olur. Click&Go Plus’ta mantık kurallarını tamamladığınızda IOxpress’in kullanımı kolay simülasyon fonksiyonu, çevrimiçi cihazlarınıza yüklemeden önce Click&Go Plus kurallarınızdaki olası hataları tespit etmede kullanılabilir. Click&Go Plus aktif alarmları ve TCP, UDP, SNMP Trap, e-posta, CGI komutları gibi haberleşme yöntemlerini destekler. Bu özelliği, Click&Go’nun herhangi bir denetim sistemine entegrasyonunu son derece kolay hale getirir. ​

Basit IF-THEN-ELSE Mantık Kuralları

Moxa’nın sezgisel Click&Go IF-THEN-ELSE konfigürasyon formatı, programlama bilmeyen personelin dahi birkaç dakikada bir I/O cihazını yapılandırabilmesini sağlar.