UYGULAMA ÖRNEĞİ

Ayakkabı Mağaza Zinciri Türkiye Şubeleri POS Entegrasyon Projesi

Sektör: Perakende

Proje Adı: Ayakkabı Mağaza Zinciri Türkiye Şubeleri POS Entegrasyon Projesi

Uygulama Tarihi: Eylül 2016

Uygulayan: Türk Telekom A.Ş.

Uygulama Amacı: Nesnelerin İnterneti uygulamalarında görülen hızlı artışa paralel olarak ortaya çıkan, farklı lokasyonlarda yer alan her türlü cihaza uzaktan erişim ihtiyacı, mobil operatörlerin endüstriyel ve kurumsal ağ uygulamalarının en önemli paydaşlarından biri haline gelmesini sağladı. Günümüzde küresel çaptaki gelişmelere paralel olarak Türkiye’de de bu gelişmenin hız kazanmış olduğu, mobil operatörlerin firmaların ağ bağlantısı ihtiyaçlarına 3G/4G çözüm sunmada aktif rol aldığı görülüyor. 

Türkiye’nin en popüler ayakkabı mağaza zincirlerinden biri de, kontrol merkezi ile Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 130 mağazası arasında sorunsuz haberleşme ve yedekli ağ bağlantısı sağlayan bir sisteme ihtiyaç duydu. Firmanın her bir mağazasında standart ADSL bağlantının yanında yedek bağlantı sunacak yüksek kaliteli, yedekli 4G router/modem arayışına Türk Telekom çözüm ortağı GSL cevap verdi. 

GSL Çözümü

GSL, projenin geliştirme aşamasından tedarik ve teknik desteğe, tüm aşamalarında aktif rol aldı. Demo ve testler akabinde firmanın ihtiyacına en uygun seçimin Wi-Fi destekli Robustel router modeli R2000-4L-W olduğu belirlendi. Uygulamada zorlu endüstriyel ortamlar veya seri ara yüz ihtiyacı bulunmazken, ağ güvenilirliği ve kompakt çözüm ihtiyacı ise kritik öneme sahipti. 1 LAN ve 1 WAN porta sahip R2000, yedekli ağ gereksinimini kolayca karşılarken, Wi-Fi desteği de mağaza içi yedekli internet bağlantısı sağlamış oldu. GSL ekibi, ihtiyaç duyulan her mağazada kurulum desteği de sundu.

Robustel R2000-4L-W routerların bu uygulamaya yönelik sunduğu avantajlar, aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Cihaz kesintisi durumunda hızlı yeniden başlatma imkanı
  • Kompakt, dayanıklı kasa
  • Sunulan güçlü teknik destek ve kesinti/arıza durumunda hızlı müdahale garantisi
  • Çözümün maliyet-etkinliği

Kullanılan Ürünler
​Endüstriyel 2-port 4G VPN Router: Robustel R2000-4L-W

Benzer bir projeniz mi var? Size yardımcı olalım: