9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Orta Ölçekli Uygulamalar için İdeal 3G Uzaktan Denetim Çözümü

​1. Adım: Mevcut Sisteminizi İnceleyin

Eğer sisteminizde I/O arayüzüne sahip debimetre, basınç sensörü gibi cihazlar ve Ethernet ya da seri arayüze sahip PLC, güç ölçer gibi cihazlar kullanıyorsanız, tüm cihazlarınızın uzak sahalarla haberleşebilmesi için programlanabilir bir hücresel RTU kontrol cihazı kullanabilirsiniz.

2. Adım: Programlanabilir RTU Kontrol Cihazı Kurun

Sistem değerlendirmenizde sonra, RTU kontrol cihazınızı hücresel bağlantı üzerinden I/O, Ethernet ve seri cihaz verisi alması için etkinleştirebilirsiniz. Yüksek örnekleme oranları, önceden kaydedilmiş olay tamponu, milisaniye hassasiyetinde zaman damgaları ve C/C++ veya IEC 61131-3 programlama platformları ile Moxa ioPAC 5500 RTU’lar son derece yüksek duyarlılığa sahip cihazlardır. RTUxpress adında güçlü bir programlama aracı ile kullanıcılara denetleme ve aykırı ihlaller ya da cihaz bozulmalarını tespit gibi analitik süreçleri destekleyecek verimli bir platform sunulur.  RTUxpress temel kurulum, etiket yönetimi ve hizmet konfigürasyonunda kullanılan, sezgisel ve kullanıcı dostu, çevrim dışı bir kurulum aracıdır.

Ek Gereksinimler: I/O Ölçeklenebilirliği

ioPAC 5500 RTU, harici kablolu alıcıları papatya zinciri ile yapılandırılmış ioLogik E1200 remote I/O modülleri üzerinden entegre ederek I/O kanal sayısını artırabilir. Güçlü programlama özelliği ile ioPAC 5500 RTU, esnek ve ölçeklenebilir bir ağ genişletmesi için RJ45 Ethernet portu üzerinden ioLogik E1200 modüllerine bağlanabilir.

Ek Gereksinimler: Öngörülemez Olaylara Hızlı Müdahale

Alışılmış uzak sahalardan veri toplama yöntemleri, sahaya personel gönderilerek sensör ve diğer cihazların durumunu manuel olarak kaydetmeyi gerektirir. Buna karşılık Moxa tarafından sunulan DA-Center yazılımı, anlık I/O durumunu SCADA/HMI sistemlerine aktif etiketler kullanarak aktarmak üzere Active OPC Server ile iletişim kuran standart bir OPC ara yüzü sağlar. Bunun yanında gerçek zamanlı veri toplama yoluyla tarihsel analizler de sunar.

Daha detaylı bilgi için:

Uzaktan Denetimde Daha Hesaplı, Daha Pratik Bir Alternatif: Hücresel Haberleşme