9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Moxa Protokol Dönüşümü Tam Çözüm Seti

Protokoller Arası Dönüşüm Artık Daha Da Basit

Farklı Protokolleri Haberleştirin

Eski donanımları daha fonksiyonel hale getirirken haberleşme aktivitelerini basitleştirin

Endüstriyel uygulamalarda işletim, her biri kendi özel protokolüne sahip farklı cihazları kullanarak devam ettirilir. Gittikçe artan sayıda kullanıcı, bu işletimi sorunsuz sürdürmek için, protokol dönüşümü sağlayan endüstriyel protokol ağ geçitlerinden (protocol gateway) faydalanır. Daha da önemlisi, böylece maliyetlerini en aza indirebilmek için eski tip cihazlarını kullanmaya devam edebilirler.

Fakat, eğer konfigürasyon ve bakıma çok fazla zaman harcadığınızı fark ederseniz, iyi bir haberimiz var: Moxa’nın protokol ağ geçitleri daha kolay konfigürasyon, yerleşik denetim ve tanılama fonksiyonlarıyla daha kolay bakım, ve kesintisiz işletim için güvenilir performans sunuyor. 

protokol dönüşümü protokol dönüşümü

Daha Hızlı Konfigürasyon

Montaj ve kurulum planlama gerektirir. Yazılımcıları, IT teknisyenlerini ve mühendisleri uğraştıran bu ön koşulları ortadan kaldırmak için bir “boşlukları doldurun” yaklaşımı tasarlanmıştır.

Moxa, protokol ağ geçitlerinin kurulum ve kullanımının kolay olması için uzun zaman harcamıştır. Böylece kullanıcılar, son derece detaylı olabilen protokol çalışma prensiplerinin hepsini bilen bir mühendise ihtiyaç duymaz. Ürünlerin kullanımı gayet dolambaçsızdır, böylece temel yetkinliklere sahip herhangi biri tarafından kurulabilirler. 

Size toplamda sadece birkaç dakika alan kurulum aşamaları boyunca, kullanıcı dostu web konsolu rehberlik eder. Ek yazılım gerektirmez, konfigürasyonu çevrimdışı yapmayı tercih edenler için ise ek masraf gerektirmeyen Windows tabanlı bir araç sunulur.  

protokol dönüşümü protokol dönüşümü

Daha Esnek Kurulum

Sahada kullanılan cihazların çeşitliliği nedeniyle, sistem entegrasyonunda izlenebilecek bir şablon yoktur. Kim esneklik sağlarsa, takdiri o kazanır.

​30 yılı aşkın seri-Ethernet çözümleri deneyimi ile, Moxa’nın protokol ağ geçitleri hep gerçek saha ihtiyaçları üzerinden geliştirilmiştir. Çoğu kullanıcı, özellikle eski tip Modbus cihazlarının bağlantısında, yazılım, donanım veya çevresel kısıtlamalar nedeniyle sıkıntı çekmiştir. Yaşanan bu sorunların ışığında, Moxa cihazlarında tüm bu zorlukları aşabilmek üzere tasarlanmış özellikler geliştirmiştir. ​Kapsayıcı özellikleri, çok daha kolay biçimde kullanıcıların mevcut cihazları yönetebilmesini ve ağa yeni cihazlar ekleyebilmelerini sağlar:

 • IP/TCP üzerinden yönlendirme
 • Ethernet port zincirleme (cascading)
 • Seri port yeniden yönlendirme
 • ID offset
protokol dönüşümü protokol dönüşümü

Daha Kolay Sorun Giderme

Öngörülemez olumsuz şartlar, üretim operasyonlarında maliyeti artırır. Ne olursa olsun, genellikle tam nedenini saptamak zordur.

Moxa protokol ağ geçitleri, kolay tanılama ve sorun giderme için protokol analizörü ve trafik denetimi gibi kullanımı kolay yönetim araçları sunar. ​Bu yerleşik tanılama araçları, tüm operasyonel aşamalarda kullanıcıların bağlantı sorunlarını kolayca gidermesini ve bir kesintinin temel nedeninin ne olduğunu tespit edebilmelerini sağlar.

Yöneticiler, duruş süresini ve kesintilerin temel nedenini araştırmaya lüzumsuz yere harcanan kaynakları düşürmek için bu araçlardan faydalanabilirler. 

Öne Çıkan Ürünler

Moxa MGate MB3660 Serisi

Çok Portlu Modbus TCP Gateway

 • 8 veya 16 port Modbus seriden Modbus TCP’ye ağ geçidi
 • Aynı IP veya çift IP adresli 2 Ethernet port
 • Aktif sorgulama özelliği için agent mode desteği
EtherNet/IP Ağ Geçitleri protokol dönüştürücü

​Modbus - DNP3 Gateway

 • ​Her türlü Modbus  – DNP3.0 dönüşümü için tek cihaz
 • Anahtarlama gerektirmeyen, uzak istasyonda otomatik DNP3 cihaz tespiti
 • Yerleşik Modbus ve DNP3 seri trafik denetim aracı
Moxa MGate 5118 Serisi

CAN J1939 - Modbus / EtherNet/IP / PROFINET Gateway

 • J1939’dan Modbus RTU/ASCII/TCP, EtherNet/IP veya PROFINET’e protokol dönüşümü için tek cihaz
 • Anahtarlama gerektirmeyen, J1939 otomatik komut tespiti
 • Yerleşik J1939 trafik denetimi/tanılama/canlı listeleme araçları
protokol dönüşümü protokol dönüşümü

Diğer Moxa Endüstriyel Ağ Geçitleri

 • Modbus TCP Ağ Geçitleri
 • PROFINET Ağ Geçitleri
 • EtherNet/IP Ağ Geçitleri
 • Modbus RTU – PROFIBUS Ağ Geçitleri​

Hemen inceleyin

Moxa Protokol Dönüşümü Tam Çözüm Seti