9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

I/O’larınızı Birden Fazla ​ ​OT ve IT Protokolüne Çevirin

Operasyon teknolojileri (operational technologies, OT) ve bilgi teknolojileri (information Technologies, IT) protokolleri arasında dönüşüm sağlayacak bir protokol ağ geçidi arayışınız sürüyor mu? I/O verisini almada en sık kullanılan protokolleri destekleyen ioLogik E1200 serisi, tam da bu arayışa karşılık veriyor. 

​Günümüzde çoğu IT personeli SNMP veya RESTful API protokolü kullanırken, endüstriyel otomasyon personeli ise Modbus ve EtherNet/IP gibi OT protokollerine daha aşinadır. Moxa’nın Akıllı I/O teknolojisi, hem IT personeli, hem de endüstriyel otomasyon personelinin aynı I/O cihazından istenilen biçimde rahatlıkla veri almasına olanak veriyor. ioLogik E1200 serisi altı farklı protokolde haberleşebiliyor: Endüstriyel otomasyon ekibi için Modbus/TCP, EtherNet/IP ve Moxa AOPC, IT ekibi için ise SNMP, RESTful API ve Moxa MXIO Library. ioLogik E1200, I/O verisini toplayarak bu veriyi belirtilen protokollerden herhangi birine aynı anda çevirebiliyor, böylece uygulamaların kolayca ve zaman kaybetmeden entegre edilebilmesini sağlıyor. 

Ayrı bir protokol ağ geçidi kurmaya gerek kalmadan, kolayca IIoT uygulamanıza bağlanın

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (Industrial Internet of Things, IIoT) uygulamalarınıza bağlanmak için ayrı bir protokol ağ geçidi kurmadan, ioLogik E1200 ile veri toplamada SNMP veya RESTful API kullanarak entegrasyon masrafınızı azaltın.

Zorlu ortam koşullarında da PLC I/O noktalarını
kolayca genişletin

ioLogik E1200 serisi Class 1 Division 2, ATEX Zone 2 sertifikalı olmalarının yanı sıra geniş bir sıcaklık aralığında çalışabilmek üzere tasarlanmış, dolayısıyla zorlu koşullara sahip uygulamalarda veri toplama için ideal çözümlerdir. ioLogik E1200 serisi Modbus/TCP ve EtherNet/IP gibi sıkça tercih edilen PLC-tipi protokolleri destekler.

Kendi sisteminizde kullanmak üzere aktif biçimde, kolayca veri toplayın

ioLogik E1200 cihazınızı AOPC protokolüyle bağlamak için Moxa’nın MX-AOPC UA Server’ını kullanın, “push teknolojisi”nin avantajlarından yararlanın. Kendi sisteminizi programlamak isterseniz, Moxa MXIO library, hem Windows hem de Linux işletim sistemlerinde kolayca programlama yapmanıza yardımcı olur.

Protokoller

Altı Protokol: I/O’dan IT/OT’ye Protokol Dönüşümü

ioLogik E1200 Modbus/TCP, EtherNet/IP, Moxa AOPC, SNMP, RESTful API’ler ve Moxa MXIO Library dahil 6 farklı protokol desteğine sahiptir. Bunlardan herhangi biri kolaylıkla endüstriyel otomasyon ve IT sistemlerine kolayca bağlanabilir. 

Ücretsiz Kayıt Fırsatı: EtherNet/IP I/O Bağlantınızı Üç Kolay Adımda Etkinleştirin

EtherNet/IP dünyanın en yaygın kullanılan endüstriyel haberleşme protokollerinden biridir. Güncel ioLogik E1200 firmware EtherNet/IP protokolü desteklidir, yalnızca üç kolay adımda kaydınızı tamamlayarak cihazınızda EtherNet/IP’yi etkinleştirebilirsiniz!​

Moxa AOPC Protokolü

“Push-tipi” haberleşme sağlayan Moxa’nın patentli AOPC protokolü yaklaşın on yıl önce tanıtılmıştır. Bu push teknolojisi ile I/O durumu MX-AOPC UA Server’da yalnızca bir durum değişimi olduğunda, önceden yapılandırılmış bir eşiğe erişildiğinde veya bir kullanıcı tarafından sorgu gönderildiğinde güncellenir. Bu push teknolojisi uygulaması metaveri işletim yükünü azaltarak daha hızlı I/O yanıt süreleri elde edilmesini ve alışılmış pull tabanlı yapılara kıyasla daha hatasız veri toplamayı sağlar. Moxa’nın “aktif teknoloji” avantajı ile kullanıcılar anında uyarıları ve gerçek zamanlı güncellemeleri alabilir, böylece risk kontrolünün doğru zamanda yapılabilmesi sağlanır.  Bu “istisna bazlı raporlama”  ve push tipi haberleşme özelliği hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Moxa MXIO Library

Moxa MXIO Library, Windows ve Linux işletim sistemlerinin yanı sıra C++, VB/VC ve .NET yazılım geliştirme platformlarını da destekler. Bu kütüphane, ioLogik E1200 cihazlarını yönetmede yüksek düzey programlama dillerinin kullanımını kolaylaştırır. Geniş bir yelpazedeki C# ve Visual Basic kod numuneleri sayesinde Ethernet ağı üzerinden veri aktarım işlemlerinin de kolayca halledilmesi mümkün olur. Moxa’nın sunduğu ücretsiz MXIO Library, Linux programlayıcıların minimum çabayla özel uygulamalar geliştirebilmesini, ana sistem ile transparan bağlantılar kurulabilmesini ve ioLogik E1200 ürünleriyle Linux’u beraber kullanmanın avantajlarından yararlanabilmeyi sağlar.

Önerilen Ürünler

ioLogik E1200 Serisi
Endüstriyel Remote I/O

  • EtherNet/IP, Modbus/TCP, SNMP ve RESTful API protokol desteği
  • Patentli Moxa MX-AOPC UA Server ile aktif haberleşme
  • Bir Windows veya Linux platformu üzerinde MXIO library kullanarak I/O yönetimini kolaylaştırma imkanı
  • Papatya zinciri (daisy-chain) topolojileri için 2 port Ethernet switch
  • Class I Division 2, ATEX Zone 2 sertifikası
  • -40 ila 75⁰C geniş çalışma sıcaklık aralığı destekli modeller

MX-AOPC UA Server
Aktif veri toplama

  • Endüstriyel otomasyona yönelik, push ve pull tipi haberleşmenin her ikisini de destekleyen ilk OPC UA server
  • Tek tıkla aktif etiket oluşturma
  • Etiket değerleri ile UA server durumunun karmaşıklaştırmadan, kolayca gösterimi
  • OPC UA: Yeni nesil birlikte işlerlik, güvenilirlik ve güvenlik

​Moxa Akıllı I/O Hakkında

Endüstriyel otomasyon uygulamalarının yenilikçi bir çözüm sağlayıcısı olan Moxa, bu alana yönelik geniş bir I/O ürün yelpazesi sunuyor. Endüstriyel otomasyon pazarıyla Akıllı I/O metodolojisini tanıştıran ilk firma, 2006 yılında Moxa olmuştu. Günümüzde Moxa, bu yeniliklere imza atan teknik uzmanlığını uzak I/O’yu daha da iyi bir konsepte dönüştürmede kullanıyor. Akıllı I/O konseptinin üç temel özelliği bulunuyor: yeniden aktarım kabiliyetine sahip push fonksiyonu, yapılandırılabilir logic programlama, ve hepsi-bir-arada ürün tasarımı. Akıllı I/O çözümleri, otomasyon dünyasına daha fazla olanak sunmak üzere IT ve endüstriyel otomasyon teknolojilerini bir araya getiriyor. Endüstriyel otomasyon alanında 10 yılı aşan tecrübesiyle Moxa’nın çözümleri günümüzde fabrika otomasyonu, güvenlik, telekom, akıllı ulaşım sistemleri, petrol ve doğal gaz ile yenilenebilir enerji sektörlerinde yaygın olarak tercih ediliyor.