9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb
Moxa Türkiye

MGate 5134 Serisi

1-port Modbus RTU/ASCII/TCP-PROFINET Gateway

Moxa MGate 5134
 • Modbus’tan PROFINET’e protokol dönüşümü
 • PROFINET IO cihaz desteği
 • Modbus RTU/ASCII/TCP client desteği
 • Kolay konumlandırma için Ethernet kaskad bağlantı ve dual subnet
 • Yerleşik trafik denetimi/teşhis bilgisi ile kolay sorun giderme
 • Web tabanlı konsol üzerinden kolay konfigürasyon
 • Konfigürasyon yedekleme/kopyalama için MicroSD kart
 • Yedekli çift DC güç girişi ve 1 röle çıkışı
 • 2kV yerleşik izolasyon korumasına sahip seri port
 • -40 ila 75°C geniş çalışma sıcaklık aralığı destekli modeller
 • IEC-624434-2’a uygun tasarım, Secure Boot
 • MGate 5134: 1-port Modbus RTU/ASCII/TCP-to-PROFINET gateway, -10 ila 60°C çalışma sıcaklığı
 • MGate 5134-T: 1-port Modbus RTU/ASCII/TCP-to-PROFINET gateway, -40 ila 75°C geniş çalışma sıcaklığı 

Moxa’nın yeni MGate 5134 Modbus PROFINET gateway serisi, Modbus RTU/ASCII/TCP ve PROFINET ağları arasında iletişim sağlayan bir endüstriyel Ethernet gateway çözümüdür. Mevcut Modbus cihazlarını PROFINET ağına entegre etmek için, MGate 5134’ü Modbus client olarak, veri toplamada ve PROFINET sunucusuyla veri alışverişi yapmada kullanın. Tüm modeller sağlam ve kompakt bir metal kasa ile korunur, DIN-raya monte edilebilir ve yerleşik seri izolasyon sunar. Sağlam tasarımıyla fabrika otomasyonu, enerji, petrol, doğal gaz, su, atık su ve diğer proses otomasyonu uygulamalarında kullanıma uygundur. 

 

Kolay Konfigürasyon 

MGate 5134 gateway, konfigürasyonu ek bir araç kurmaya gerek kalmadan, kolayca tamamlamak için bir web konsol ile sunulur. Buna ek olarak HTTPS şifrelemesiyle haberleşme, daha yüksek ağ güvenliğini güvenceye alır. Çoğu veri toplama uygulamasında Modbus komutlarıyla cihaz konfigürasyonu çok zaman alıp maliyetlerin yükselmesine neden olabilir. MGate 5134 Modbus PROFINET gateway bir CSV dosyası üzerinden çevrimdışı konfigürasyona, böylece Modbus ayarlarının hızlıca tamamlanmasına izin verir. Bu cihazlar aynı zamanda GSDML dışa aktarma özelliğiyle bu dosyaların dışa aktarılabilmesini sağlar, böylece dosyalar PROFINET PLC’lere yüklenebilir. MGate gateway donanımları çift tel RS-485 için yazılımdan yapılandırılabilir pull high/low ve sonlandırma direnci ayarları sunar, böylece şaseyi açma gereksinimini ortadan kaldırarak kurulumu basitleştirir.

 

Kolay Sorun Giderme 

MGate 5134 Modbus PROFINET gateway, sorun giderme için gerekli zaman ve maliyeti azaltmak için, LED göstergeler, protokol tanılamaları, trafik denetimi ve etiket görüntüleme de dahil çok çeşitli bakım özellikleri sunar. Bu araçlar sorunların kök nedenlerini, özellikle de kurulum aşamasında tespit edebilmeniz için veriyi kolayca kontrol edebilmenizi sağlar. Bu gateway donanımları aynı zamanda durum denetimi ve arıza koruma fonksiyonlarıyla sunulur. Durum denetimi (status monitoring) fonksiyonu, bir Modbus cihazının bağlantısı koptuğunda veya cihaz yanıt vermediğinde bir PLC/DCS/SCADA sistemini uyarır. Böyle bir durumda proses PLC/DCS’i her uç cihazın durumunu alarak operatörlere alarm gönderir. Arıza koruma (fault protection) fonksiyonu ise bir host ile bağlantı koptuğunda, uç cihazların uzun süre çevrimdışı kalmasını önlemek için kullanıcı tarafından önceden tanımlanmış eylemleri gerçekleştirir. 

Modbus kullanan cihazların çaba harcamadan PROFINET/PROFIBUS ağlara nasıl bağlanılabileceği hakkında daha fazla bilgi için tıklayın: “Moxa ile Aşırı Pratik Modbus-PROFIBUS/PROFINET Bağlantısı”

modbus profinet gateway modbus profinet gateway