9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Küçük Ölçekli Uygulamalar için İdeal 3G Uzaktan Denetim Çözümü

1. Adım: Mevcut Sisteminizi İnceleyin

​Uzak sahalarda debimetre, basınç sensörü gibi I/O cihazları kullanıyor ve sahada topladığınız veriyi merkezi bir konuma aktarmak istiyorsanız; programlamasız bir remote I/O çözümü, programlama ve konfigürasyon için gereken emek ve zamanı en aza indirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu cihazlar bağlantı kopma süresini de düşürecektir.

2. Adım: Programlamasız Remote I/O Kurun

Sistem incelemenizden sonra, hücresel bağlantı üzerinden I/O cihazlarınızın topladığı veriyi alması için, remote I/O cihazınızı Moxa patentli Click&Go mantıksal programlama yazılımı ile etkinleştirebilirsiniz. Beş dakikadan kısa bir sürede, tek bir satır kod yazmaksızın IF-THEN-ELSE kural setlerini kullanarak I/O konfigürasyonlarını etkin hale getirmek, Click&Go ile mümkündür. Ayrıca, remote I/O metodolojisi kullanıcı tarafından tanımlanan olayları tanıyarak, tetiklenmiş ve zaman damgalı mesajları remote I/O cihazlarından kontrol merkezine gönderebilir.

Ek Gereksinimler: I/O Ölçeklenebilirliği

I/O kanallarını artırmak için, harici kablolu client cihazları ioLogik E1200 serisi papatya-zinciri topolojisiyle konfigüre edilmiş uzak modüller üzerinden entegre etme yoluyla ioLogik 2500 serisi kullanılabilir. ioLogik 2500, RJ45 Ethernet portundan 3’e kadar ioLogik E1200 modüllerine bağlanarak esnek ve ölçeklenebilir, minimum kablolama masrafı ve kurulum zamanı gerektiren bir ağ genişletme sağlar.

Ek Gereksinimler: Öngörülemez Olaylara Hızlı Müdahale

Alışılmış uzak sahalardan veri toplama yöntemleri, sahaya personel gönderilerek sensör ve diğer cihazların durumunu manuel olarak kaydetmeyi gerektirir. Buna karşılık Moxa tarafından sunulan DA Center yazılımı, anlık I/O durumunu SCADA/HMI sistemlerine aktif etiketler kullanarak aktarmak üzere Active OPC Server ile iletişim kuran standart bir OPC ara yüzü sağlar. Bunun yanında gerçek zamanlı veri toplama yoluyla tarihsel analizler de sunar.