9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Kolay ve Güvenilir Enerji İzleme

Bu Bağlanabilirlik Çözümleriyle Enerji Sistemlerini Kolayca İzleyin

Güvenilir Enerji İzleme ile Enerji Kullanımınızı Optimize Edin

Maliyeti azaltmak için enerji verimliliğini artırma, endüstriyel uygulamalarda öncelik olmaya devam ediyor. Enerji kalitesini, enerji tüketimini ve cihazın durumunu izlemek, kullanıcılara enerji kullanımının iyileştirilmesi için gerekli bilgileri sağlar. Ağlara bağlanmış enerji cihazları ve sistemlerinin artmasıyla enerji cihazları ve enerji yönetim sistemi arasındaki bağlantının güvenilir olması zorunluluk haline gelmiştir. Sistem yöneticilerinin enerjiyle ilgili verileri zamanında almasını sağlamak için Moxa, çeşitli enerji izleme uygulamalarında güvenilir bağlantı sağlamanıza yardımcı olmak için protokol dönüştürücüler, Uzak I/O’lar ve Ethernet medya dönüştürücüleri dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Kolay, Sağlam ve Güvenli Cihaz Bağlanabilirliği

EMI Koruması

Zorlu ortamlara yerleştirilen enerji cihazlarında istikrarlı bağlantıların sürdürülmesi oldukça önemlidir. Fiber bağlantı, seri izolasyon ve çift güç girişi içeren cihazlar arası bağlanabilirlik çözümlerimiz kesintilerin en aza indirilebilmesi için EMI'a karşı dayanıklıdır.

Kolay Dağıtım

Çoklu cihaz bağlantıları gözünüzü korkutmasın. Cihazlar arası bağlanabilirlik çözümlerimiz kaskad Ethernet bağlantısı, toplu konfigürasyon araçları ve etkili protokol sorun gidermeyi destekleyerek dağıtımı kolaylaştırır.

Geliştirilmiş Güvenlik

Cihazlar arası bağlanabilirlik çözümlerimiz, uç cihaz güvenliğini artırmanız için kullanıcı doğrulama ve HTTPS bağlantısı gibi yerleşik güvenlik fonksiyonları sunarak istenmeyen erişim riskini en aza indirmenizde yardımcı olur.

Enerji İzleme Uygulamalarınızı Geliştirme

Enerji Kalitenizi İzleme

Şalter, otomatik transfer anahtarları (ATS) ve kesintisiz güç kaynağı (UPS) gibi ana güç kaynaklarının yakınında bulunan enerji cihazları, enerji kalitesinin kabul edilebilir bir seviyede olmasını sağlamak için sürekli izleme gerektirir. Moxa’nın çözümleri, müşterilerimizin enerji kalitesini veri merkezlerinden izlemelerini sağlar.

Enerji Kalitesini İzleme

Enerji Tüketiminin İzlenmesi

Enerji kullanımının verimliliğinin artması ve enerjinin azaltılması bir işletmenin temel amaçlarından biridir. Enerji dağıtım ünitenizin (DTU) çalışma durumunu izlemek kullanıcılara günlük enerji kullanımı hakkında daha fazla bilgi verir. Müşterilere enerji kullanım verilerinin daha doğru iletilmesi için güvenilir bağlantıların sağlanması oldukça önemlidir.

Çevresel İzleme

Çevresel izleme yalnızca tutarlı çalışma alanı sağlama değil, verimliliğin nasıl optimize edileceğine dair öngörüler sağlamak için de kullanılır. HVAC (Isıtma, Havalandırma & İklimlendirme) sistemleri fabrikalarda ve ofislerde enerji tüketiminizin büyük bir kısmını tutar.

Çevresel İzleme

Enerji İzleme için Cihazlar Arası Bağlanabilirlik Çözümleri

  • Son derece kolay kurulum
  • Slave modda aynı anda 16 TCP master ve 62 seri slave desteği
  • Seri yeniden yönlendirme fonksiyonu 
  • Gömülü Modbus protokol analizi
  • Seri cihazların aktif ve paralel sorgulanması yoluyla yüksek performans
  • Seri (Master) – Seri (Slave) haberleşme desteği
  • Çift VAC güç girişi, geniş güç girişi aralığı
  • Modbus RTU/ASCII/TCP master/client ve BACnet/IP slave/server desteği
  • Kolay sorun giderme için veri trafiği / tanı bilgisi alabilme
  • IEC 62443’e dayalı güvenlik özellikleri