9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Büyük Ölçekli Uygulamalar için İdeal 3G Uzaktan Denetim Çözümü

1. Adım: Mevcut Sisteminizi İnceleyin

Sisteminiz 128’den fazla veri noktası gerektiriyor ve I/O arayüzüne sahip debimetre, basınç ölçer gibi cihazlar, Ethernet/seri arayüze sahip PLC, güç ölçer gibi cihazlar ve de denetim için video gözetim içeriyorsa, tüm bu uzak saha cihazlarınızı bağlayabilmek için Ethernet switch özellikli bir hücresel yönlendirici kullanabilirsiniz.

2. Adım: Saha Cihazlarınızı Ethernete Bağlayın

Mevcut donanımınızı kullanmaya devam edip, hala uzaktan denetimin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bunun için seri cihaz sunucunuzu, kolay ve kuruluma harcanan emeği azaltan bir 3 adımda kurulum aracı kullanarak seri cihazlarınızı Ethernet ağına bağlayacak şekilde etkinleştirebilirsiniz. Ethernet remote I/O modüller, I/O cihazlarınızı Ethernet’e bağlarken, Moxa’nın patentli Click&Go mantıksal programlama yazılımı ise kurulumun programlama bölümünü tamamen atlayabilmenizi sağlar.

3. Adım: Ethernet Switch ve Hücresel Yönlendiriciler Kurun

​Uzak saha cihazlarınızı kontrol merkezine bağlayabilmek için Ethernet switch ve hücresel yönlendiriciler (cellular router) kurun.

Ek Gereksinimler: Ethernet Ağının Kesintisizliğini Güvenceye Alın

Ağınızın sağlamlığını güvenceye almak için Moxa’nın Turbo Ring yedekli topolojisini kullanabilirsiniz. Moxa Turbo Ring, 250 switch’in aynı anda kullanıldığı tam yüklü bir sistemde 20 ms’nin altında hızlı geri kazanım sağlayan, kendi kendini onaran patentli bir teknolojidir.

Ek Gereksinimler: Hücresel Ağın Kesintisizliğini Güvenceye Alın

Hücresel bağlantının sağlamlığı üzerinde, çevresel müdahaleler, zayıf sinyal ve baz istasyonundaki kesintiler dahil birçok unsur etkilidir. Tüm hücresel cihazlarınızı, geniş bir alana yayılmışlarken manuel olarak yeniden başlatmak kolay iş değildir. Bu sorunlara cevap verebilmek için Moxa’nın OnCell serisi ürünleri, sağlam ve kesintisiz bir bağlantıyı güvenceye alabilmek için GuaranLink ve Çift SIM kart içerir.

  • Bağlantı durumunu sürekli kontrol eder
  • Yeniden başlatma sonrasında otomatik bağlantı kurar
  • Ağ yedekliliği için çift SIM kart içerir