9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

Seri Bağlantıları Basit Tutmak İçin...

Seri - Ethernet çözümleriyle bu cihazların tüm bağlantı taleplerine kolayca cevap verin

Seri Cihazlarda Bağlanabilirlik İhtiyacı

Otomasyon endüstrisindeki sürekli gelişen teknolojiler, endüstriyel uygulamaların operasyonel etkinliklerini optimize etmelerine ve verim artırmalarına yardımcı oluyor. Örneğin, operatörlere sürekli olarak güncel makine durumu sağlayan veriler, herhangi bir kesintide anında eyleme geçebilmelerini sağlıyor, hatta kestirimci bakım analizi yoluyla duruş sürelerini tümden engellemelerine yardımcı olur. Optimum işletim verimliliği için öncelikle eski tip cihazlarınızı onlardan veri almak için ağa bağlamanız, toplanan verileri ise analiz için sahadaki veya buluttaki sisteminize aktarmanız gerekir.

Sahadaki cihazlar çok çeşitli arayüzlere sahip olabilir, birbirinden farklı protokoller kullanabilir. Bu da ağ bağlantılarını karmaşık hale getirir, sahadaki personelin işini zorlaştırır. Moxa, bağlanabilirlik konusunda 30 yılı aşkın deneyimiyle kullanıcılara güvenilir ağ çözümleri sağlıyor. Seri – Ethernet dönüşümünde kapsamlı ürün portföyüyle, bağlanabilirlik ihtiyaçlarınıza en uygun cevabı vermek ve bağlantılarınızı basitleştirmek için doğru çözümler sunuyor.

Seri – Ethernet Bağlantılarında Tekrar Eden Sıkıntılar

Eski tip cihazları Ethernet tabanlı bir ağa bağlamak uzman bilgisi gerektirir. Dahası, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ve OT/IT yakınsaması gibi trendler sonucu bağlantı sayısı son hızla artıyor, bağlanabilirlik hiç olmadığı kadar karmaşık hale geliyor. Bunun sonucunda saha ekipleri üç ana zorlukla karşı karşıya kalıyor:

  • Güvenilir bağlantılar sağlamak
  • Güvenliği güçlendirmek
  • Ağ yönetimini basitleştirmek.

​Seri Cihazları Bağlamak Düşündüğünüzden Daha Kolay Olabilir

Seri cihazlarınızı bağlamak, Moxa sayesinde düşündüğünüzden daha kolaydır. Moxa’nın kullanımı kolay çözümleri her türlü seri cihazın Ethernet tabanlı bir ağa veya buluta bağlanabilmesini sağlar. ​Dahası, gelişmiş güvenlik özellikleri ve toplu cihaz yönetimi araçları ile, sistem işletimi sırasında saha personelinin de işini kolaylaştırır.

Seriden Ethernet'e:

Çoklu Bağlanabilirlik

Seriden Ethernet'e, özel protokollerden standart protokollere tüm dönüşüm gereksinimlerini karşılayabilen seçenekler

Kolay Kullanım

Konfigürasyonu ve işletimi basitleştiren, bağlanabilirliği kolay ve basit hale getiren sezgisel kullanıcı arayüzleri

​Endüstriyel Güvenilirlik

​Her türlü endüstriyel uygulamanızda zorlu şartlara dayanıklılık getiren, endüstriyel sertifikalı kalite

Seriden Buluta:

Buluta bağlantı sağlamak sadece faydalı değil, aynı zamanda kolay. Moxa’nın seri cihaz sunucularından NPort IA5000A-I/O ve NPort IAW5000A-I/O serisi ile protokol ağ geçitlerinden MGate 5105-MB-EIP, kullanıma hazır bağlantı çözümleri ile saha verilerinizi bulut sistemlerine kolayca taşıyor.

​Daha fazla bilgi için videomuzu izleyin.

​Cihaz Güvenliği:

Güvenlik endişelerinizin sizi saha verilerini sistemlere taşımaktan alıkoymasına izin vermeyin. Moxa’nın seri – Ethernet çözümleri IEC 62443 standardını temel alan gelişmiş güvenlik özellikleriyle sunulduğundan, gerekli tüm saha verilerini endişelenmeden elde edebilirsiniz.

Cihaz Yönetimi:

Çok sayıda cihazın yönetimi için baş ağrısı çektiğiniz günler geride kaldı. Moxa’nın toplu cihaz yönetim araçları bu derdinize deva oluyor. Sezgisel bir ağ yapılandırma aracı olan MXconfig veya bir CLI yapılandırma aracı olan MCC gibi araçlar, sisteminizin ihtiyaç duyabileceği tüm cihaz yönetimi işlevlerini karşılayabilir.   

​Daha fazla bilgi için videomuzu izleyin.

Moxa ile Her Daim Basit ​Seri Bağlantılar

30 yılı aşkın bir süredir Moxa, kullanımı kolay ve güvenilir çözümleriyle otomasyon endüstrisinde bağlanabilirlik sağlamıştır. Bu eğilimin devamı için Moxa, geleceğin IIoT bağlantılarını – basitçe ve kolayca – etkinleştirmenize yardımcı olmaya hazır.

Uygulamanıza En Uygun Cihazı Bulun