moxa türkiye

Moxa IEF-G9010 Serisi

8 GbE Bakır + 2 GbE SFP Multiport Yeni Nesil Endüstriyel Firewall

 • Ağ segmentasyonu için kompakt, endüstriyel yeni nesil güvenlik duvarı
 •  Endüstriyel tip sızıntı önleme/tespit sistemi (Intrusion Prevention/Detection System, IPS/IDS)
 •  Protokol filtreleme ve trafik kontrolü için nesne tabanlı politika uygulama kuralları
 •  Network Address Translation (NAT) ile kolay ağ kurulumu
 •  Security Dashboard Console (SDC) ile kullanıldığında tam OT ağ görünürlüğü
 •  -40 ila 75°C arası geniş çalışma sıcaklık aralığı (-T modelleri)

 

Moxa IEF-G9010 serisi yeni nesil endüstriyel firewall (güvenlik duvarı), endüstriyel ağınızı bölümlere ayırıp gizler. Endüstriyel düzeyde IPS ve ayrıntılı erişim kontrolü ile kritik varlıklarınızı koruyabilir.​ Aynı zamanda Security Dashboard Console (Güvenlik Kontrol Paneli) yazılımı ile birlikte kullanıldığında, kritik varlıkların merkezileştirilmiş görünürlüğü, ağ analizi ve otomatik pattern güncellemesi yoluyla ek bir koruma katmanı daha sağlar.

 • IEF-G9010-2MGSFP-Pro: Endüstriyel yeni nesil firewall, 8 10/100/1000BaseT(X) port, 2 multi-gigabit SFP port, 1 yıllık pattern güncellemesi, standart çalışma sıcaklık aralığı
 • IEF-G9010-2MGSFP-Pro-H: Endüstriyel yeni nesil firewall, 8 10/100/1000BaseT(X) port, 2 multi-gigabit SFP port, Güvenlik Kontrol Paneli yazılımı ilemerkezi yönetim, -10 ila 60°C çalışma sıcaklık aralığı
 • IEF-G9010-2MGSFP-Pro-H-T: Endüstriyel yeni nesil firewall, 8 10/100/1000BaseT(X) port, 2 multi-gigabit SFP port, Güvenlik Kontrol Paneli yazılımı ilemerkezi yönetim, -40 ila 75°C çalışma sıcaklık aralığı
 • IEF-G9010-2MGSFP-Pro-T: Endüstriyel yeni nesil firewall, 8 10/100/1000BaseT(X) port, 2 multi-gigabit SFP port, 1 yıllık pattern güncellemesi, geniş çalışma sıcaklık aralığı

Ağ Güvenliğini Merkezi Olarak Yönetin ve OT Görünürlüğünü Arttırın

IEF-G9010 serisi, ağ trafiğini denetleyerek kullanıcılara mevcut varlık ve bağlantıların tam görünürlüğünü sağlar. Bu sayede yönetici ve operatörler OT sisteminin mevcut koşullarını gerçek zamanlı olarak öğrenebilir. Bir güvenlik yönetim platformu olan Security Dashboard Console’a bağlandığında yöneticiler ve operatörler tüm sızıntı önleme sistemleri (IPS) tek bir yerden etkin bir şekilde yönetilerek izlenebilir. Böylece cihazları denetlemek ve protokolleri, firmware ve pattern güncellemelerini yapmak kolaylaşır.

Sisteminizi Etkileyen Kötücül Siber Tehditleri Etkin Biçimde Önleyin

IEF-G9010 serisi, OT ağının ucundaki kritik varlıkları korumak için tasarlanmıştır. Arka planda ağ trafiğini sessizce analiz ederek siber faaliyetlerin ayrıntılı bir şekilde davranışlarını takip eder ve kontrolünü sağlar. Ağ trafiğini arka planda sessizce analiz ederek ayrıntılı davranış denetimi ve siber etkinliklerin kontrolünü sağlar. Bu firewall cihazları hem denetim hem de koruma modları sunarak farklı OT senaryolarına cevap verebilir. Denetim modu, yöneticilere siber tehdit etkinliklerinin tam görünürlüğünü sağlar. Acil durumlarda yöneticiler kolayca koruma moduna geçerek herhangi bir kötücül işlemi engelleyip kontrol altına alabilir.

Kritik Varlıklar için Endüstriyel Protokol Beyaz Liste Kontrolü

Gelişmiş Derin Paket Analizi (DPI) teknolojisi kullanan IEF-G9010 serisi, kritik kontrol cihazlarına ayrıntılı sistem trafik kontrolü komutları sunan, endüstriyel protokol farkındalığına sahiptir.

Sanal Yamalama ve Akıllı Tehdit Koruması

Sık yamalama, bir sistemin siber tehditlere karşı açıklarını önemli ölçüde azaltmaktadır. Öte yandan yamalama OT ortamlarında büyük bir zorluk olmaya devam etmektedir, çünkü OT uygulamaları yamalama için sistemleri kapatarak işletimi kesintiye uğratmayı göze alamaz. Sanal yama teknolojisi, bilinen ve bilinmeyen güvenlik açıklarını koruyarak mevcut yama yönetimi süreçlerini tamamlayıcı olabilir. Sanal yamalama aracısız bir acil durum güvenlik aracı işlevi görür, OT yönetici ve operatörleri etkilenen OT ekipmanlarının açıklarını hızlıca gidermede bunu kullanabilir. IEF-G9010 serisi, güncel tehdit bilgileriyle tehditlere karşı gelişmiş koruma sağlar ve sistemlerinizi zero-day(sıfır gün) tehditlerine karşı korur.

Esnetilebilir Lisans Güncellemeleri

IEF-G9010 serisi, Moxa’nın lisans platformu üzerinden esnek ve isteğe bağlı bir genişlemeyi desteklemektedir. Ağ büyüdükçe ihtiyaca göre ek lisanslar satın alınabilir. Ürün aşağıdaki lisansları desteklemektedir:

 • IEF-New-1Y: 1 yıllık1 nod IEF lisansı
 • IEF-Renew-1Y: 1 yıllık1 nod IEF yenileme lisansı
 • IEF-Renew-2Y: 2 yıllık1 nod IEF yenileme lisansı
 • IEF-Renew-4Y: 4 yıllık 1 nod IEF yenileme lisansı
 • SDC-New-1Y: 1 yıllık1 nod SDC lisansı
 • SDC-New-3Y: 3 yıllık 1 nod SDC lisansı
 • SDC-New-5Y: 5 yıllık 1 nod SDC lisansı
 • SDC-Renew-1Y: 1 yıllık 1 nod SDC yenileme lisansı
 • SDC-Add-4Q: 1 yıllık 1 nod SDC ek lisans