Kablosuz Modbus Bağlantısı için 2’si-1-Arada Ağ Geçitleri

Kablolu ağların masrafları ve kısıtlarını aşmada kablosuz haberleşme en iyi çözümdür. Kablosuz Modbus ağ geçitleri, Modbus RTU/ASCII cihazlarını Modbus TCP’ye IEEE 802.11a/b/g/n ağlar üzerinden dönüştürür. MGate W5108/W5208 serisi ağ geçitlerinin öne çıkan aşağıdaki özelliklerinden yararlanarak Modbus kullanım seviyesini en ileriye götürmek mümkündür:

  • Sistem karmaşıklığını azaltmak için 2’si-1-arada tasarım
  • Esnek entegrasyon için çok çeşitli seçenekler

Çözüm: Endüstriyel Ethernet Ağ Geçitleri

Modbus TCP, EtherNet/IP, PROFIBUS, PROFINET, Modbus RTU,
​ve daha fazlasını kolaylıkla dönüştürün.

Uygulamalar

Sistem Karmaşıklığını Azaltmak için 2’si-1-Arada Tasarım

Geçmişte, Modbus RTU cihazlarıyla Modbus TCP haberleşmesini etkinleştirmek için ağ geçidi kurulumundan sonra, kablosuz ağ üzerinden haberleşmek için ise ayrıca bir kablosuz istemci kurmak gerekirdi. Ancak, iki ayrı donanımın kurulumu zaman ve yer israfına neden oluyordu. Günümüzde, Moxa’nın MGate W5108/W5208 serisi 2’si-1-arada tasarımıyla daha az karmaşık bir sistem imkanı, ağ topolojisinde daha az yer gereksinimi ve daha kısa kurulum süresi sunuyor. 

Kablosuz Modbus Bağlantısı için 2’si-1-Arada Ağ Geçitleri

Esnek Entegrasyon için Daha Fazla Seçenek

Moxa’nın MGate W5108/5208 serisi, çok çeşitli bir uygulama yelpazesinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için daha da fazla entegrasyon seçeneği sunuyor:

  • Kablosuz köprü (wireless bridge) fonksiyonu, sahadaki uç Ethernet cihazlarını kablosuz ağa bağlayabilmenizi, böylece ek kablosuz istemci kurulumunun getireceği masraflardan da tasarruf etmenizi sağlıyor.
  • Dahili uzak I/O fonksiyonu ile, sahada ihlal tespiti veya durum denetimi için ek bir uzak I/O kurmaya gerek kalmaz.