GSL Geleceğin Endüstriyel Teknolojilerinin Konuşulduğu FIT Fuarı’ndaydı

“Future Industrial Technologies” Fuarı, bir diğer adıyla FIT 2019, 21-24 Şubat’ta Fuar İzmir’de gerçekleştirildi. GSL Mühendislik de ilk kez fuar katılımcıları arasında yer aldı. Salon A, G-160 no’lu GSL standı, fuar kampanyası, ilgi çeken demoları, endüstrinin her alanında iletişim ihtiyaçlarına hitap edebilen ürünlerle yoğun ilgi gördü. 
​Fuar boyunca %20 indirim uygulanan AWK-1137C, GSL standında özellikle ilgi gören ürünler arasındaydı. GSL’nin fuar kampanyası, özellikle fabrika otomasyonunda AGV ve AS-RS gibi hareketli makine çözümleri kullanan ziyaretçiler için dikkat çekiciydi. Fuarda ilgi gören demolardan biri de, daha önce “Microsoft Azure’a Entegre IIoT Gateway Çözümü” videomuzda tanıttığımız, saha ile bulut entegrasyonu demomuzdu. Bu çözüm, endüstriyel uygulamalarda sahadan toplanan verileri buluta nasıl taşıyabileceğinizi, sahadaki durumu bulut üzerinden nasıl denetleyebileceğinizi gösteriyor. ​

​GSL, FIT fuarındaki standında en büyük yeri, ilk kez 2003’te Türkiye’ye getirdiği ve bu tarihten bu yana Türkiye distribütörlüğünü sürdürdüğü Moxa’ya ayırdı. Ziyaretçiler Moxa’nın Ethernet anahtarlarından protokol dönüştürücü ve seri/USB/Ethernet/fiber çeviricilerine birçok ürünü GSL standında inceleme imkanı buldular.

Bunun yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanında enerji, su dağıtım, petrol ve doğal gaz gibi yaşamsal altyapılarda kullanılan Robustel router’lar da stantta kendisine büyük yer bulan bir ürün grubuydu. GSL, Robustel’in bulut VPN yazılımıyla birbirinden uzak sahalardaki router’ları denetleme çözümünü de bir demoyla tanıttı. Stantta sunulan demolardan bir diğeri ise Kyland Ethernet anahtarlarıyla oluşturulan yedekli ağ bağlantısı idi.

GSL, endüstriyel iletişime yönelik donanım çözümlerinin yanı sıra, geçtiğimiz yıl itibariyle başlattığı endüstriyel network eğitimlerini de fuar ziyaretçilerine tanıttı. Buna ek olarak fuar kapsamında gerçekleştirilen oturumlardan birinde GSL Pazarlama Müdürü Damla Güneş, “Endüstride Kadın Çalışanların Görünürlük Savaşı” başlıklı konuşmasında, sektör için kaçırılmaması gereken bir fırsat olan ve her yıl sayısı artan nitelikli kadın iş gücüne dikkat çekti.

Özellikle Ege Bölgesi’nden firmaların yoğun ilgi gösterdiği FIT Fuarı, bu yıl ikinci kez gerçekleştirildi. Bölge dışından da katılım gösterilen fuar, önümüzdeki senelerde de yeni endüstriyel teknolojileri tanıtmaya devam edecek. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.