Görünmezi Gösterin

MXview Wireless ile Endüstriyel Sistemlerinizin Wi-Fi Ağlarını Görselleştirin

Endüstriyel Sisteminizin Wi-Fi Ağlarında Kesintiyi En Aza İndirin

Otomatik malzeme taşıma (AMH) sistemlerinde akıllı fabrikalar ve e-ticaretin yaygınlaşmasıyla yakın gelecekte büyük artış bekleniyor. Otomatik malzeme taşıma sistemleri arasında en yüksek büyüme potansiyeli otomatik yönlendirmeli araçlarda (AGV) görülürken (CAGR %9,3), bunu otomatik raf sistemleri (AS/RS) takip ediyor (CAGR %7,7)*. 

AGV ve AS/RS sistemleri kritik varlıklar olarak görülür. İstikrarsız bir Wi-Fi sinyali bu sistemlerin işleyişini kolayca aksatabilir. ​Aksamayan bir işletim için sorunsuz Wi-Fi bağlantıları sunan güvenilir bir kablosuz çözüm ile kablosuz ağları kolayca yönetebilmek şarttır. 

*Kaynak: Automated Materials Handling Market in Manufacturing-Forecast to 2024, MarketsandMarkets

Wi-Fi Ağlarının Temel Zorlukları

mxview wireless,agv,asrs,endüstriyel wifi,amh mxview wireless

Yönetme Zorluğu

Wi-Fi bağlantıları görünmez olduğu ve çok çeşitli unsurlardan etkilenebildiği için sistemlerinizde anormalliklerin tespiti de zor olur.​ Genellikle anormallikler, ancak AS/RS ya da AGV sistemleri bunlardan çoktan etkilenmiş olduğunda tespit edilebilir. Ayrıca, çoğu zaman wi-fi bağlantı sorunlarının kök nedenini tespit edip çözmek genelde zordur, gereksiz aksamaya neden olur. Tüm bu unsurların birleşmesi, bağlantı yönetimi ve sorun gidermeyi son derece zorlaştırır.

mxview wireless,agv,asrs,endüstriyel wifi,amh mxview wireless

Güvenilmez Ağ Bağlantısı

AS/RS ve AGV araçları depolar içinde sürekli hareket halindedir. Hareketli AGV’lere yerleştirilmiş istemcilerin (client) erişim noktaları (AP) arasında kesinti yaşamadan sorunsuz dolaşması ve Wi-Fi üzerinden bağlı oldukları PLC’ler ve uzak denetleyiciler arasında interaksiyonu etkinleştirebilmek için endüstriyel protokol iletişimini sağlaması gereklidir. Ayrıca Wi-Fi konfigürasyonu karmaşık, zaman alıcı ve hatalara açık bir işlemdir. 

mxview wireless,agv,asrs,endüstriyel wifi,amh mxview wireless

Kısıtlı Alan ve Müdahele

AS/RS ve AGV sistemlerini tasarlamak genellikle kısıtlı kurulum alanında çalışmayı gerektirir. Bu da araçları çalıştıran motorların  çoğu zaman iletişim donanımıyla aynı güç kaynağını kullanmasına neden olur. Dolayısıyla AGV ve AS/RS yapılarına yerleştirilmiş kablosuz cihazların, çevresindeki ekipmanlardan gelen enterferansı tolere edebilmesi beklenir. Ayrıca bağlı oldukları araçların hareketlerinden dolayı oluşan titreşime de dayanıklı olmaları gerekir. 

Neden Moxa'nın Wi-Fi Çözümleri Tam Da AGV and AS/RS Sistemlerinize Göre?

Daha Kolay Ağ Yönetimi

MXview Wireless, AGV ve AS/RS sistemlerinizin kablosuz bağlantılarını gerçek zamanlı ağ topolojisi ve ağ durumunu belirten gösterge panelini görsel arayüzü üzerinden görmenizi sağlar. Dahası, herhangi bir sorun olduğunda sistem otomatik olarak uyarı verir. Ayrıca roaming playback özelliği kökteki sorunu tespit etmenizi ve çözmenizi sağlar, böylelikle sistemleriniz hızlıca normal şekilde çalışmaya devam eder. 

Hareketli Faaliyetler için Güvenilir Ağlar

AWK Serisi AP/bridge/istemcileri ​kesintisiz bir AGV operasyonu gerçekleşmesi için Turbo Roaming teknolojisiyle milisaniye düzeyinde frekans geçiş desteği sağlar. Dahası, benzersiz MAC Clone fonksiyonu ile tüm AWK Serisi cihazlarında Wi-Fi ağları üzerinde PROFINET iletişimi sağlanır. Bazı AWK Serisi ürünleri otomatik olarak ağa yeni eklenen bir Wi-Fi cihazının kurulumunu sağlayan eşsiz Aeromag teknolojisini içerir, böylelikle hem Wi-Fi ayarlarının konfigürasyonuyla uğraşılan zamandan tasarruf edilmiş hem de manuel kurulumda oluşabilecek sorunlar engellenmiş olur.
AeroMag ve Hareketli Makinelerde Wi-Fi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kompakt Ama Sağlam

AWK Serisi kablosuz istemciler küçük ama sağlamdır, hem güç hem de anten bağlantı noktalarında parazit ve elektromanyetik girişme karşı koruma sağlamak için yerleşik izolasyon içerir. Tüm AWK Serisi cihazları titreşime neden olan zorlu çevre koşullarına karşı dayanıklılığını ölçmek için titiz testlerden geçer. Ayrıca, -40 – 75°C geniş çalışma sıcaklığı aralığı sayesinde AWK Serisi soğuk hava depolarında da kullanılabilir.
mxview wireless

MXview Wireless

Kablosuz ağ yönetimi için özel olarak tasarlanmıştır. 
  • Kablosuz (Wi-Fi) bağlantı durumunu tek bakışta inceleyin.
  • Sorunları kökünden tespit etmek için dolaşım geçmişini play back özelliği ile görüntüleyin.
  • Anlık uyarı sistemi ile kesinti süresini en aza indirmenizi sağlar.
Promosyon Süresi: 12 Nisan – 31 Aralık, 2021

​MXview eklentisini aktive ettikten sonra 1 yıl boyunca MXview Wireless’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
 

Size Uygun Güvenilebilir Endüstriyel Wi-Fi Cihazları Bulun

 

Özellikler
AWK-4131A Serisi
​AP/İstemci
 AWK-3131A Serisi
​AP/İstemci
 AWK-1131A Serisi
​AP/İstemci
AWK-1137C Serisi
​İstemci
MXview
Roaming Özelliği
AeroMag
 
MAC Clone
NAT
 
Arayüz
Ethernet (PoE)
Ethernet (PoE)
Ethernet
Ethernet ve Serial
Titreşim Önleme Özelliği
Enerji ve Anten Koruma
-40 – 75°C Geniş Çalışma Sıcaklığı Aralığı
Ingress Protection
IP68
IP30
IP30
IP30

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Teknik Yazı

AS/RS ve AGV Sistemlerinde Kablosuz Ağ Kurulumu İçin Uzman Önerileri

Çözüm

Hareket Halinde Kalın – Moxa AWK A Serisi

Uygulama Örneği

Ford Otosan Eskişehir Fabrikası AGV Kablosuz Haberleşme Sistemi

Uygulama Örneği

​Çamaşır Makinesi Üretim Tesisinde AGV Haberleşmesi Projesi

Projeniz mi var? Size yardımcı olalım: