TEKNİK YAZI

Demiryolu Haberleşme Sistemleri için Moxa'dan Eksiksiz Çözüm

İçindekiler

  Yeni Nesil Demiryolu Haberleşme Ağlarına Doğru

  Geleceğin modern demiryolu haberleşmesi, artık daha yüksek güvenilirlik (minimum data kaybı), geçerlilik (teknolojik gelişmelere kolay adaptasyon imkanı) ve maliyet avantajı talep etmektedir. Bununla beraber halen yaygın olarak kullanılmakta olan geleneksel tren haberşleşme ağları, (TCN – Train Communicaiton Network) farklı özel teknolojileri bir arada kullanmasından kaynaklanan ekstra maliyet getirmektedir ve band genişliğini ve yolcu konforunu ve emniyetini geliştirme imkanını sınırlandırmaktadır.
   

  Moxa'nın Demiryolu Raylı Sistemler için Geniş Kapsamlı ve Endüstriyel Özelliklere Sahip Ağ Uygulamaları

  Moxa raylı sistem ağ uygulamaları geçerliliği yüksek altyapı uygulamaları sunmaktadır. Endüstriyel ethernet haberleşmesi, yenilikçi hizmetlerin, örnek olarak Yolcu Ağırlama Sistemleri gibi yolcu konforunu ve sayısını arttırmaya yönelik sistemlerin geliştirilmesine imkan vermektedir. IEEE 802.11n teknolojisi ile gerçek zamanlı video, ses ve veri aktarımı sağlanması için hızlı ve güvenli mobil haberleşme sağlamakdır.

  Akıllı ve programlanabilir I/O kontrolör olan Moxa ioPAC serisi basit seviye data edinimi ve sistem dahilinde kullanılan açık hava kabinetlerinin, tren üzerinden izlenmesini ve kontrolünü sağlamaktadır.

  Bütün bu çözümler mutlak demiryolu standartlarına ve geniş sıcaklık aralığında çalışabilecek şekilde, güç yedekleme olanağı sunarak güvenilir demir yolu haberleşme ağları kurulumu amaçlamaktadır. Bu uygulamalardan bazıları tren üzerinde, vagonlar arası haberleşme, yol kenarı,tren ve istasyon izleme çözümleri, vagonlar arası haberleşme ve vagonlarla istasyon haberleşmesi çözümleri gibi altyapı sistemleri olarak düşünülebilir.

  raylı sistemler
  • EN50155/50121 destekli ürün seçenekleri
  • Hızlı Roaming ve Yüksek Data Aktarımı, 802.11n çözümleri
  • Sorunsuz ve kolay bakım ve operasyon, güvenilir Ethernet omurgası için kolay IP konfigürasyonu
  • IEC 61131-3 programlama ile Akıllı I/O kontrolör
  • Yeni sarsılmaz, titreşime dayanıklı hard disklere sahip gömülü bilgisayarlar

  < Moxa EN 50155 Ethernet Switch’leri >