Modüler IIoT Gateway Demosu ile Sistemlerin Buluta Nasıl Kolayca Taşınabileceği Netleşiyor

Endüstriyel uygulamalarda son trend, sahadan alınan verinin güvenli biçimde buluta aktarılarak bulut üzerinden kontrol edilmesini konu alıyor. Bu alanda somut bir çözüm ise Moxa tarafından geliştirildi. Microsoft Azure ortaklığıyla geliştirilen ve GSL ekibi tarafından tanıtılan “modüler IIoT gateway” demosu, sahada toplanan voltaj, sıcaklık ve benzeri verilerin buluttan nasıl denetlenebildiğini simüle ediyor. 

Söz konusu “Modüler IIoT Gateway” demosu, Microsoft Azure bulut platformu, ThingsPro yazılımı, IIoT gateway özellikli kompakt bir endüstriyel bilgisayar, I/O modülü ve protokol ağ geçidi içeriyor. Demo sahadan toplanan I/O ve seri verilerin Ethernet’e aktarıldıktan sonra IIoT gateway’de toplanmasını, buradan Azure’a aktarılan verilerin Azure arayüzü üzerinden takip edilmesini gösteriyor. Bu demomuzun videosunu aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

Siz de endüstriyel sisteminizi buluta entegre etmek istiyorsanız veya demomuzda gördüğünüz cihazlara dair bilgi ya da teklif almak istiyorsanız bize ulaşın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.