GSL IIoT ve Endüstri 4.0 Çözümlerini 25. Kez Düzenlenen WIN Eurasia’da Tanıttı

“World of Industry” (WIN) Eurasia fuarı, geçtiğimiz hafta 25. kez İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katılımıyla gerçekleştirildi. Fuarın en eski ve sürekli katılımcılarından GSL, bu yıl da Salon 2, A-170 no’lu standında ziyaretçilerle buluştu. Ürün portföyündeki son yenilikleri dinamik kadrosuyla fuarda tanıtan GSL, bu sene 30. yaşını kutluyor.

​​Sektörün otomasyondan makine imalatına tüm bileşenlerini bir araya getiren fuara bu yıl Endüstri 4.0 vurgusu hakimdi. İlk kez düzenlenen Endüstri 4.0 paneline de rağbet eden ziyaretçiler, fuar stantlarında sunulan IIoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) çözümlerine özellikle ilgi gösterdi. GSL’nin bu alandaki çözümleri, fuarda GSL standının yanı sıra, Mitsubishi Electric tarafından da sergilendi. Mitsubishi, robot kolu demosunun 3G haberleşmesinde Robustel R2000-4L router kullanırken, panolarında ise yine Robustel’in GPS destekli R3000 Quad router modelinin yanı sıra Moxa’dan EDS-205 yönetilemez Ethernet switch yer aldı.​​

GSL standında öne çıkan ürünlerden biri, Moxa tarafından IIoT uygulamalarına özel geliştirilen “akıllı IoT gateway”, UC-8100 serisi kompakt endüstriyel bilgisayarlardı. Bu çözüm, son dönemde popülerlik kazanan fog computing uygulamaları için birebir olmasıyla dikkat çekiyor.

GSL’de birçok yenilik içeren bir diğer bölüm, Robustel ürünleriydi. Robustel tarafından geçtiğimiz yıl geliştirilen “asansör ağ geçidi” (elevator gateway) asansör sistemlerinde geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren EN 81-20 ve EN 81-50 standartlarına uygun 4G haberleşme sağlıyor olmasıyla ilgi çekti. Son zamanlarda gittikçe daha sık adını duyduğumuz düşük frekanslı kablosuz haberleşme teknolojisi Lo-Ra da Robustel ürünlerinde yerini buldu: Yeni R3000 LG, düşük güç tüketimi ve uzun mesafe haberleşme sağlayan, LoRaWAN protokolü destekleyen bir ağ geçidi özelliğini taşıyor.

​Fuarda da sunduğu üzere GSL Mühendislik, portföyündeki yeni ürünlerle, alanında hızla gelişen teknolojinin yarattığı yeni gereksinimlere hazır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.