Geleceğin Enerji Sistemleri, “Akıllı Şebekeler, Akıllı Kalkınma” Sloganıyla ICSG 2018’de Konuşulacak

6. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı (ICSG 2018), 25-26 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. GSL, fuar boyunca Gümüş Sponsor sıfatıyla, B-13 nolu stantta katılımcılarla buluşacak. Kongre ve fuar, “Akıllı Şebekeler, Akıllı Kalkınma” sloganıyla ziyaretçilere açılacak. 

Fuara enerji koridorunun kritik noktalarından biri olan İstanbul’un ev sahipliği yapıyor olması tesadüf değil. Tüm dünyada olduğu gibi bilgi toplumu olma yolunda, akıllı şebekelere ve akıllı şehirlere geçiş döneminde bulunan yaşayan Türkiye, 2023 vizyonu doğrultusunda enerjiden en fazla verimi alan, enerjiyi rasyonel kullanan ülkelerin başında gelmeyi hedefliyor. Bunun için önümüzdeki 10 sene içerisinde akıllı şebekelere yaklaşık 25 milyar dolar yatırım yapılması planlanıyor.

Planlanan akıllı şebekeler yatırımları için gerekli olan yazılım, donanım, iletişim ve güvenlik gibi birçok alanda son teknoloji ürün ve çözümler, ICSG 2018’de katılımcılara sunulacak. GSL de başta Robustel’in endüstriyel 3G/4G kablosuz iletişim çözümleri olmak üzere akıllı şebekeler ve akıllı şehirlere yönelik çözümlerini fuarda tanıtacak.  

ICSG 2018’de planlanan oturumlarda tüm bu yeniliklerin yanı sıra şebeke ağını akıllı uygulamalar ile donatmış şehir ve ülkelerin deneyimlerini öğrenmek mümkün olacak. Bunun yanı sıra elektrik, su ve doğal gaz otomatik sayaç okuma sistemleri dâhilinde dağıtımın son tüketiciye ulaşana dek kontrolüne yönelik her tür çözümü fuarda bulmak mümkün. Daha verimli enerji üretimi ve tüketimi için geliştirilen ürün ve çözümler, geleceğin enerji sistemleri, akıllı şebeke ağları ve sürdürülebilir kent çalışmaları hakkında bilgi, ICSG 2018 bünyesindeki stant ve panellerde katılımcılara sunuluyor olacak. ​

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.