9618b98e-0f72-4d39-be3f-c584415815eb

CCTV Sistemlerine Özel Router + PoE Switch Bir Arada Çözüm

Günümüzde Türkiye geneline yayılmış Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri (KGYS)’nden iş yerinizin güvenliğini denetlemenizi sağlayan kamera güvenlik sistemlerine, birçok alanda CCTV sistemleri devreye alınıyor. CCTV sistemleri kurulurken, yalnızca görüntüyü alacak kameraların değil, görüntüyü iletecek altyapının da doğru ve en maliyet etkin biçimde tasarlanması gerekiyor.

CCTV sistemlerinde kullanılan kameralara güç besleme için ayrı bir kablo çekmek yerine PoE (Power over Ethernet) switch‘ler kullanmak, artık genel geçer bir kullanım haline gelmiş durumda. Kameralardan alınan görüntü merkeze iletilirken kablosuz haberleşme teknolojilerinden yararlanmak ise, maliyeti düşürmede ve yedeklilik sağlamada bizi bir adım daha ileriye götürüyor.

Robustel’in R2000 Dual serisi, CCTV sistemlerinde kullanım için ideal bir router olarak öne çıkıyor. R2000 Dual ile ayrıca bir PoE switch kullanmaya gerek kalmazken, uzaktan erişim için statik IP alma ihtiyacı ortadan kalkıyor, ana internet hattı koptuğu anda 4G hatta geçiş yapılacak biçimde ayarlama sağlanabiliyor. R2000 Dual’in CCTV sistemlerinin farklı, özel ihtiyaçları için de sunduğu birçok avantaj var.

Tesis güvenliği sağlanırken devreye alınan sistemlerin güvenilir bağlantılar üzerinden denetlenebilmesi, yedekli bağlantılar sağlanırken aynı zamanda kablolama ve veri paket aşımı gibi maliyetlerden de tasarruf edilebilmesi için Robustel’in CCTV sistemlerine özel router çözümünden yararlanabilirsiniz. Bu çözüm ve avantajları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir